• Žurnalistika
  • Nejlepší dvojsmysly a perly v titulcích českých médií #5

Nejlepší dvojsmysly a perly v titulcích českých médií #5

Nejlepší perly a dvojsmysly v titulcích českých médií #5

Koronavirus a panika, kam se podíváš. Ani v této pohnuté době si však naše mediální hvězdy neodpustily řadu roztomilých omylů a připravily nám takřka prvotřídní výběr perel a dvojsmyslů v titulcích. Přináším vám ty nejlepší z přelomu loňského a letošního roku.

„Strážníci řešili ženu, která kradla ve Futuru i problémové bezdomovce“

Chmatáci se dnes nezastaví před ničím a navíc jim patrně dochází fantazie. V kolínském obchodním centru Futurum si místní Bonnie Parker údajně nevybrala ze zdejšího sortimentu, a tak raději začala odnášet povalující se bezdomovce.  

Naštěstí se ukázalo, že redaktoři serveru Svoboda.info jen příliš tvrdě narazili na pravopis vložených vět.

„Pacienti z oddělení s nakaženými sestrami v Krči jsou negativní“

Každodenní kontakt se zdravotními sestrami nakaženými koronavirem dokáže jednomu zkazit den. Podle titulku bulvárního serveru EuroZpravy.cz v sobě jen těžko hledalo pozitivní přístup také 25 pacientů Thomayerovy nemocnice, kteří s nimi přišli do styku na oddělení následné péče.

Negativní postoj pacientů byl přitom zbytečný – test na COVID-19 u nich nákazu neprokázal.

„Pomeje se musí v hrobě obracet. Neví se, kde je urna s jeho ostatky!“

Logický oříšek pro redaktory Sedmičky a Erwina Schrödingera… Může se člověk neklidně obracet na místě, kde nejspíš vůbec není? Podle bulvárního magazínu pod hlavičkou Týdne rozhodně ano.

Potom má však redakce k dispozici jinou teorii, než kterou rozvádí autor či autorka -gab- v naprosto zbytečném článku s úctyhodnými 177 slovy. Vítejte v pořadu Titulky Jaromíra Soukupa.

„V Severním Makedonii se našlo 53 migrantů natištěných v kamionu“

Technologie jde každým dnem kupředu a třídní nepřítel George Soros už neví, do čeho by prachy vrazil, aby zničil tradiční evropské hodnoty. Po Severní (nebo Severním?) Makedonii prý v únoru rozesel nejen nenávist, ale i speciální kamiony vybavené 3D tiskárnou, jež dokáže natisknout libovolný počet živých migrantů.

Anebo slova, která hledali kolegové z ČeskoAktuálně.cz, zní namačkaných, tísnících se, tisknoucích se nebo zkrátka jen ukrytých. Natisknout lze zatím jen tiskárnou a pouze neživé věci. Sdílejte, než to smažou!

„V březnu se budu postupně oteplovat, příští týden může ještě sněžit“

Neobvyklý coming out učinil ve svém titulku anonymní redaktor iDNES.cz, než plynule přešel k předpovědi počasí. Z článku jsem nicméně nepochopil, co měl oním vlastním oteplováním na mysli… Napadá snad něco vás?

„Kvůli chřipkové epidemii byly již uvařeny dvě školy“

V Rakovnickém deníku se možná snažili kreativně řešit situaci kolem únorové chřipkové epidemie a současně nasytit trpící a potřebné spoluobčany čerstvou krmí. Spíše se ale redaktoři deníku až příliš těšili na blížící se oběd. Ach, Freude, vždycky na tě dojde.

„Vražda dítěte z Břevnova odložena, matka byla nepříčetná“

Podle titulku populárních Novinek museli nájemní zabijáci odložit vraždu devítiletého chlapce z Břevnova, což rozlítilo jeho matku, vyhlížející nekonečnou dovolenou a pokojný život v osamění.

Ve skutečnosti však policie odložila případ vraždy, která se již bohužel stala. Má ji na svědomí právě matka dítěte a podle znaleckých posudků byla nepříčetná při spáchání činu.

„Letná sezona v Senci bola slabšia, utopili sa traja ľudia“

Výjimečně zavítáme k našim slovenským sousedům, jimž se povedl opravdový titulkový majstrštyk. Očividné zklamání vyjádřil v říjnu Peter Matula ze senecké redakce deníku SME nad pouhými třemi utonutími, která okořenila poslední letní sezonu.

Je až k nevíře, kolik se mezi seneckými plavčíky najde snaživých blbců. Možná se ale na slabším skóre podepsalo i méně prodaných permanentek než v roce 2018.

„Rozvoral (SPD): Je nemorální nechat žít občany, kteří celý život pracovali s důchody pod deset tisíc korun“

Na závěr dám velice rád prostor i svým čtenářům a nenovinářskému bonusu, který mi zaslalo hned několik z vás. Jeden z hlavních myslitelů předsednictva SPD, poslanec Radek Rozvoral, totiž zveřejnil na Facebooku text o podpoře navýšení důchodů a rodičovského příspěvku.

Díky nezvládnuté interpunkci však vynikl hlavně jeho návrh na usmrcení občanů, pracujících celý život s důchody pod deset tisíc. Ono vyvražďování by se tak mělo týkat nejen nuzných důchodců, ale třeba i pošťáků nebo vysloužilých zaměstnanců správy sociálního zabezpečení.  

Větu pak Rozvoral v prosinci hrdě sdílel také jako slogan pro svůj propagační banner, jímž se bavil český Facebook ještě pěknou řádku dní.


Propásli jste předchozí díly seriálu?


Radek si nejspíš vzal za příklad svého předsedu Tomia Okamuru. Ten zase loni v dubnu nedomyslel vyznění jednotlivých vět a na Facebooku poděkoval organizátorům pietní akce v obci Luká, mimo jiné, slovy: „Děkuji panu starostovi za skvělou organizaci. Obec byla vypálena nacisty a muži byli zastřeleni.“

Přeji vám bezproblémové přečkání karantény a co nejmenší dopad vládních opatření na váš osobní život, zaměstnání i podnikání. A pamatujte, že nejen práce osvobozuje (vzkaz zejména pro členy SPD).


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Komentáře  

0 # Jan Hartman 25. 03. 2020, 20:06
Martin Ulbrich v nejlepší (cynické) formě. Smál jsem se dlouho. Jako fakt dlouho. I když...tady mu to autoři článků docela usnadňovali :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích