• Žurnalistika
  • Nejlepší dvojsmysly a perly v titulcích českých médií #4

Nejlepší dvojsmysly a perly v titulcích českých médií #4

Nejlepší perly a dvojsmysly v titulcích českých médií #4

Čtvrtý díl výběru nejlepších titulkových dvojsmyslů a perel se ponese tradičně v duchu černé kroniky, ale i veselých fantasmagorií našich novinářů. Zažijeme v něm astrální projekci a potkáme oživlé vlaky i běsnícího retrívra s nožem v tlapách.

Vedle syslů a netopýrů se k zimnímu spánku uložili také někteří redaktoři českých médií a po celé tři měsíce nás zásobovali pravidelnou dávkou žertovných titulků. Podívejte se na nejlepší perly letošní stylisticky kruté zimy.

„V Německu vyhořelo krematorium, mrtvým se nic nestalo“

Poslední rozloučení s blízkými rozhodně není levnou záležitostí. Své o tom vědí i obyvatelé jihoněmeckého Schwäbisch Hallu, kteří se jali situaci řešit kremací celé budovy místního krematoria. Redakce Novinek nicméně zajásala, že se přítomným nebožtíkům nic nestalo. Přinejmenším neutrpěli zranění slučitelná se životem.

„Natálka (14) odešla ze školy a zmizela: Zoufalá rodina si konečně oddechla“

S některými ratolestmi to rodiče nemají jednoduché, především v období dospívání. Nemohli bychom se tedy zlobit na zoufalé příbuzné čtrnáctileté Natálky, kdyby po jejím zmizení vstoupili do metaforické oázy klidu a vykoupení. Ve skutečnosti si však všichni oddechli, že se Natálka vrátila v pořádku domů.

Oddechl si nejspíš i editor Blesku, který do titulku vstoupil po třech dnech a o vlásek unikl lynčujícímu davu sociofilů.

„Černá série pokračuje: Lokálka se srazila s nákladním vlakem, jsou zranění“

Server Zdopravy.cz na začátku měsíce informoval o srážce dvou oživlých vlaků v úseku mezi Žleby a Ronovem nad Doubravou, čímž prodloužil černou sérii chybějících podmětů v titulcích. Oba vozy naštěstí utrpěly jen lehká poranění. Skvělou zprávou pro naše nejmenší je, že lokomotiva Tomáš vyvázla bez újmy.

„Asistenční pes měl muži pomoct s nemocí. Ubodal ho stovkou ran“

Redaktoři zpravodajského serveru televize Nova (tn.cz) popustili uzdu své fantazii a představili veřejnosti moderní adaptaci Doylova románu Pes baskervillský. Běsnící asistenční retrívr se v něm svými packami zmocnil nože a zasadil přibližně stovku bodných ran mladému Jacobovi z Arizony, trpícímu bipolární poruchou. Klasické americké béčko… Nebo to bylo obráceně?

„Děkanova vnučka měla projekci. U přijímaček na medicínu předběhla lepší uchazeče“

Vnučka děkana ostravské medicíny podle Lidovek prokázala výjimečné šamanské schopnosti – s pomocí astrální projekce dokázala u přijímacích zkoušek předběhnout uchazeče s výrazně lepšími studijními předpoklady. Rektor Jan Lata na fakultu ihned poslal kontrolní skupinu vymítačů. V nové verzi titulku se však ukázalo, že šlo o obyčejnou protekci.

„Nová teorie o skonu Alexandra Velikého říká, že v době smrti byl ještě naživu“

Tomáš Chalupa z ExtraStory.cz přinesl v únoru nezvratný důkaz o tom, že příklad Schrödingerovy kočky byl jen sprostým plagiátem skonu makedonského krále Alexandra III. Slavný dobyvatel totiž už před více než 2000 lety dokázal, že může být současně živý i mrtvý, bez použití radioaktivních nuklidů a neprůhledné krabice.

Redaktor měl ale spíše na mysli moment, kdy byl Alexandr údajně prohlášen za mrtvého svými lékaři a s nímž pracují současní historici.

„Emmanuel Macron vhodil svůj hlas do urny se svou manželkou“

Na závěr opět nahlédneme do mého skromného archivu z let minulých… O francouzském prezidentovi Macronovi je všeobecně známo, že se oženil se svou o 25 let starší učitelkou ze střední školy. Typicky galantní redaktoři iDNES.cz ji proto pohřbili už během prezidentských voleb v roce 2017. 

Titulek se v článku naštěstí dlouho neohřál, úřadující prezident vhodil svůj hlas do správné urny a 65letá první dáma Francie se i nadále těší pevnému zdraví. 

„Učí studenty pomáhat při mozkové mrtvici. Ročně zabije až sto lidí“

Konec dobrý, všechno dobré. V listopadu téhož roku informoval Deník o dobročinném studentském projektu Stayin' Alive, který si podle všeho klade za cíl vychovat novou generaci sériových vrahů. 

Projekt ale bohudík nepřichází s razantním řešením problému přeplněných nemocnic, nýbrž učí středoškoláky, jak poskytnout včasnou první pomoc. Stovka lidí každoročně podlehne mozkové mrtvici v celé ČR, nikoliv rukou brněnských studentů.


Prečtěte si další díly seriálu:


Těším se na vás u dalšího výběru nejlepších dvojsmyslů a perel v titulcích, ať už ve světě fyzickém, či astrálním. Osvícený Buddha nám buď milostiv v příštích měsících, kdy na české novináře začne jít pověstné jaro.


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích