• Žurnalistika
  • „Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin“ (Zpravodaj UJEP)

„Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin“ (Zpravodaj UJEP)

Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin

V letošním prvním čísle Zpravodaje UJEP si můžete přečíst o proběhlé vánoční 11. Papučpárty (Ježuch v papučích). Konala se v úterý 13. prosince v ústeckém hudebním klubu Doma a přinesla vystoupení trojice revivalových hudebních skupin se zahraniční účastí.


Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin

„Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin“ (Zpravodaj UJEP)V duchu netradičního spojení se tentokrát nesla v pořadí již 11. Nová Papučpárty v ústeckém klubu Doma. Své síly spojili frekventanti výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí s podporou Vědecké a kulturně-vzdělávací společnosti Collegium Bohemicum, o.p.s. a členové Studentské unie UJEP. Výsledkem byl večer plný kvalitní revivalové hudby s mezinárodní účastí, který se konal 13. prosince.

Jako první vystoupila profesionální revivalová hudební skupina Four Roses z německého Lipska, která, byť vyrazila na pódium v úvodní části programu, postupně naplnila a pořádně rozhýbala hlavní sál klubu. Naši němečtí hosté navíc ukázali, že jsou skutečně multikulturním coverbandem, jak se patří. Kde jinde se vám poštěstí, že z pódia zazní hvězdy hudebního nebe jako Johnny Cash, Metallica, Depeche Mode, The Clash, Bloodhound Gang, U2 nebo Nirvana v našlápnutých rockových úpravách? Four Roses ještě po vystoupení absolvovali tiskovou konferenci, během níž kladli členové germanistické sekce organizačního týmu saských rockerům otázky týkající se jejich hudební kariéry i osobních postojů. Konference probíhala tradičně v německém jazyce. Ve stejnou dobu se již v zákulisí připravoval další účinkující: Brouci Band – The Beatles Revival.

Čtveřice mladých českých muzikantů v přesných kopiích kostýmů původních The Beatles se po výjimečném multižánrovém vystoupení rozhodně nenechala zahanbit a zahrála poctivý průřez tvorbou britské rock'n'rollové legendy s až neuvěřitelnou precizností. Odměnou jim byla taneční odezva výrazné části publika v zaplněném sálu. Jednotlivé skladby navíc pravidelně uváděli krátkými výstupy o příběhu nebo okolnostech vzniku, což činilo tento výlet do 60. let minulého století ještě o něco zajímavějším.

Zábavu v plném proudu pak uzavřela brněnská kapela Red Hot Chili Peppers Revival, která zase v osobitém mladém podání představila výběr toho nejlepšího z téměř třicetileté alternativní a funkové tvorby populární americké čtyřčlenné skupiny (originále pod vedením kalifornského bouřliváka Anthonyho Kiedise). A nutno podotknout, že její brněnské provedení rozhodně neztratilo ani špetku ze své energie a vysoké instrumentální úrovně. Přítomné fanoušky tohoto hudebního žánru asi nejvíce rozpálily revivalové verze známých singlů By The Way a Tell Me Baby.

Pravidelnou studentskou kulturní akci "Nová Papučpárty" si nenechalo ujít kolem tří stovek studentů i fanoušků dobré rockové, popř. rock'n'rollové muziky. Podle jejich ohlasů se velice vydařila. U té příští se na vás bude opět v únoru těšit její organizační z řad výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí ve spolupráci s Collegiem Bohemicem, o.p.s.

Martin Ulbrich, PF UJEP
foto: Mgr. Michal Červenka


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích