• Žurnalistika
  • „CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří“ (Zpravodaj UJEP)

„CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří“ (Zpravodaj UJEP)

CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří

V letošním 5. čísle univerzitního zpravodaje si můžete přečíst můj článek o prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 2. 11. v Music Clubu Doma.


CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří

Martin Ulbrich a CJP PF UJEP poprvé představili autory z Krušnohoří (Zpravodaj UJEP)Po březnovém vystoupení v německém Marienbergu se prezentace přeshraničního koprojektu EU – Literatura v Krušných horách - přesunula také do Ústí nad Labem. Jeho vedoucí prezentovali webové stránky, krušnohorští autoři přednesli obecenstvu ukázky ze své tvorby. O hodinu později však již sál patřil studentům německo-českého gymnázia v Pirně s muzikálem Masák.

Program odstartoval v úterý 2. listopadu od 15:30 h. v Music Clubu Doma. Domácí prezentace „Literatury v Krušných horách“ se nesla v podobném duchu jako již zmiňovaná březnová u německých sousedů. Úvodní slovo si vzali nejprve hlavní vedoucí projektu - Mgr. et Bc. Radim F. Holeček z Centra jazykové přípravy PF UJEP a Constanze Ulbricht z Marienbergu, držitelka Ceny Euroregionu Krušnohoří pro rok 2010. Během samotné prezentace byly pak představeny jednotlivé rubriky i veškeré informace, které jsou dostupné na webových stránkách www.krusnohorstiautori.cz.

Ani tentokrát nechyběly ukázky regionální krušnohorské literatury. Z české strany vystoupila teplická autorka Eva Žvachtová, která pobavila přítomné posluchače několika svými básněmi a fejetony. Svou tvorbu představil také německý autor a kulturní žurnalista Reinhold Lindner. Přestože obecenstvem literárního odpoledne byli na rozdíl od vystoupení v německém Marienbergu převážně studenti, byl malý sál hudebního klubu prakticky zaplněn – na prezentaci se přišli podívat také někteří zájemci o literaturu z Katedry germanistiky FF UJEP.

Závěrečná hudební vložka v podání německého písničkáře Olafa Stellmeckeho pak vytvořila v sále atmosféru pro další bod programu, kterým bylo vystoupení studentů Gymnázia Friedricha Schillera v Pirně s česko-německým muzikálem Masák, popisujícím vzpouru studentů proti učitelské šikaně. V něm zazněla řada přezpívaných hitů české i světové scény nově otextovaných tak, aby ideálně zapadaly do dějové linie příběhu. Studenti s muzikálem zaznamenali úspěch již na českoněmeckém kulturním festivalu v Drážďanech, přičemž ani v úterý neponechali nic náhodě a prezentovali se velice jistým výkonem oceněným zaslouženým potleskem přítomných diváků. Ti zvláště pak ocenili výkon šestnáctileté Vanesy Medřické, která velmi věrohodně ztvárnila roli přísné a nekompromisní učitelky.

Po skončení Masáka se již ve vedlejším velkém sále chystal hlavní program 10. Nové Papučpárty, tedy vystoupení hudební skupiny Tata Bojs s doprovodnými kapelami Lus3 a Toxic People. Díky literárně-divadelnímu zpestření programu se tak Nová Papučpárty odehrála poprvé v obou využitých sálech Music Clubu Doma.

Martin Ulbrich. PF


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích