• Žurnalistika
  • „CJP PF partnerem projektu Literatura v Krušných horách“ (Zpravodaj UJEP)

„CJP PF partnerem projektu Literatura v Krušných horách“ (Zpravodaj UJEP)

CJP PF partnerem projektu Literatura v Krušných horách

Ve zbrusu novém čísle univerzitního zpravodaje (2/2011) vyšel můj článek o prezentaci webové stránky přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách. Uvnitř si můžete přečíst o průběhu literárního večera, autorských čteních i účasti vzácného hosta z Euroregionu Krušnohoří.


CJP PF partnerem projektu Literatura v Krušných horách

CJP PF partnerem projektu Literatura v Krušných horách (Zpravodaj UJEP)Organizátoři nového přeshraničního literárního projektu pod hlavičkou Kulturního a volnočasového centra Marienberg a Centra jazykové přípravy PF UJEP pořádali 19. března v 15 hodin prezentaci webových stránek (www.erzgebirgsautoren.de) v prostorách hlavního sálu malebné secesní stavby Baldauf Villa v krušnohorském Marienbergu.

Projekt byl financován z projektového fondu Evropské unie Cíl 3 a je volným spojením autorů, knihoven, knihkupectví, vydavatelství, pořadatelů, lektorů a všeobecně zájemců o literární tvorbu v oblasti Krušnohoří. Rádi bychom touto cestou nabídli autorům nejen jejich stálou základnu, ale i možnost rychlejší a snadnější výměny zkušeností a zpětné vazby. Nezáleží na tom, zda píší v nářečí; jsou prozaiky, básníky nebo dramatiky – na této webové stránce budou prezentováni autoři všech stylů a žánrů, jejichž společným domovem či doménou je právě Krušnohoří. Projekt je mj. skvělou možností pro méně známé autory, aby se představili veřejnosti. Českou mutaci webové stránky lze přímo shlédnout prostřednictvím domény www.krusnohorstiautori.cz.

Prezentaci v podání zástupců obou stran projektu předcházela autorská čtení místní literatury – svou novou povídku představil saský autor Frank Klemm alias Griffelspitzer, z české strany vystoupil s ukázkou své tvorby energický básník z Teplic Radek Hásek, který pobavil zaplněný sál Baldauf Villy svou neotřelou image a dramatickou interpretací vlastních básní.

Kulturní akci si nenechal ujít ani Mgr. František Bína, český jednatel Euroregionu Krušnohoří, a zástupci místních regionálních médií, včetně redaktorů deníku Freie Presse. Jak také potvrdilo sdružení Euroregionu Krušnohoří na svých webových stránkách (http://www.euroreg.cz), oba vedoucí projektu, Constanze Ulbricht z Marienbergu pro SRN (mj. držitelka Ceny Euroregionu Krušnohoří 2010) a Mgr. Radim F. Holeček z CJP PF UJEP pro ČR, připravují již teď další literární večer, který se uskuteční v Mostě.

Martin Ulbrich, student PF


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích