• Politika
  • Nad dopisy čtenářů: Zlověstní uprchlíci a Soros, kam se podíváš

Nad dopisy čtenářů: Zlověstní uprchlíci a Soros, kam se podíváš

Nad „dopisy“ čtenářů: Zlověstní uprchlíci a Soros, kam se podíváš

Můj předvánoční komentář o arogantním chování politiků k novinářům logicky rozproudil krev v žilách příznivců prezidenta Zemana, Okamurova hnutí SPD i budelípismu Andreje Babiše. Rád bych nyní zareagoval na dvojici vybraných komentářů z mého Facebooku a uvedl je do širších souvislostí.

Naštěstí nekouřím marihuanu ani se neoddávám jiné formě extravagance, jako populární publicista a redaktor Reflexu J. X. Doležal. Není proto jednoduché vykonstruovat na mě nějaký trefný útočný komentář či (ne)argument ad hominem, jak se stalo v souvislosti s jeho článkem o zdravotním stavu Miloše Zemana (Doležal byl čtenáři titulován jako bezdětný odepsaný vyhulenec opuštěn i courou apod.).

A vzhledem k tomu, že mé stránky navštěvuje výrazně méně početná a také zdvořilejší skupina trollů, mohu s doporučením Shut up! našeho nejlepšího, nejmorálnějšího a nejkultivovanějšího prezidenta pracovat o poznání konstruktivněji. Pojďme na to.

Asi jako že subsaharští hosté přichází zachránit naši ekonomiku a důchody...

Češtináři nám od základní školy dávali dobrou radu, ať nezačínáme větu slovem že. Nepočítali však s tím, že lidová slovesnost sociálních sítí tuto mantru nezkušených rétorů posune až ke tvaru Asi jako že… Nicméně...

Podporovatel SPD Tomia Okamury, pan Václav Ježovič, chtěl pravděpodobně vyjádřit názor, že uprchlíci z oblasti subsaharské Afriky nejsou velkým obohacením naší kultury a ekonomiky. A já si myslím totéž. Když už někdo pokládá za dobrý nápad mi podsouvat mnou nikdy nevyřčené věty, nechť si dá příště tu práci a povšimne si kontinuity mých názorů. Mimochodem – slovo uprchlík nebo migrant v komentovaném článku ani jednou nezaznělo.

HOAX: Uprchlíci na nádraží v Chebu
    Uprchlíci v Chebu, jeden z řady hoaxů, vyvrácený servery
    Hoax.cz, Manipulátoři.cz i vedením města.

Takzvaný sluníčkář Ulbrich si dovoluje hodně, protože odmítá příslušníky jiného etnika posílat do plynu, vyhrožovat jim smrtí a častovat je rasistickými urážkami. Už před dvěma lety ale zároveň odmítl migraci bezpečnostně neprověřených uprchlíků do ČR. Tím zavrhl černobílé vidění světa českých xenofobů i xenofilů současně.

Časový horizont mého článku k fenoménu sluníčkářství mimo jiné ukazuje, že populistické fráze o obrovské ničivé vlně přibližně 12 migrantů, valící se každoročně na naši nebohou vlast, se v ČR dokola omílá už několik let (vycházíme-li z čísel Mezinárodní organizace pro migraci, místo hoaxů a letákových kampaní z prezidentských voleb). Subsaharští hosté tedy nejenže nepřichází zachránit naši ekonomiku, oni dokonce ani nepřichází do ČR. 

O tom, že se nám migrační vlna už tři roky lstivě vyhýbá, nám ale Tomiova dvorní šansoniérka Olivie Žižková nezazpívá, což bezpochyby způsobí kolaps hudebního průmyslu. Nic dramatičtějšího ale tuto zemi s největší pravděpodobností nečeká. Vězte, že chtějí-li subsaharští hosté údajně vzíti útokem naše ženy, děti a sociální dávky, u našich sousedů v Německu se setkají (a prý i setkávají) ve všech případech s větší hojností. Tedy, podle titulků Blesku, Expresu, EuroZpráv a Parlamentních listů.

Hezké a nazobané Vánoce tobě a dalším mafiánům a prodejným děvkám

Na konci článku jsem si dovolil svým čtenářům popřát veselé Vánoce. Pan Tomáš Balcar mi posléze zaslal velmi srdečnou odpověď, o níž se s vámi podělím v plném znění: Také ti přejeme a všem dalším mafiánům, prodejným děvkám z médií a všem ostatním partnerům politiků hezké a nazobané vánoce!

Tím se dostáváme k otázce financování mých textů, na něž mířily ještě asi dva další komentáře. Jak jsem také odpověděl panu Balcarovi, publicistika není mou hlavní činností. Chorobné přesvědčení některých voličů SPD, že všichni píšící novináři jsou placeni Georgem Sorosem, Rothschildy, Zdeňkem Bakalou a dalšími magnáty a produkty jejich imaginace, se mě tedy příliš nedotýká.

Píšu především pro radost svým čtenářům i sám sobě. A minimálně v jednom případě, který mohu sám hodnotit, jsem poměrně úspěšný. Nejsem vázán editorským plánem žádné redakce, čili mi nikdo nemůže říkat, o čem a jak mám psát. Skoro bych řekl, že to voličům SPD musí být sympatické, když se stejnou zásadou honosí na reklamních bannerech jejich oblíbený politický bulvární portál Parlamentní listy. Chyba lávky.

Mohu vás ujistit, že moje jméno v mysteriózním Sorosově pavoukovi, který sdílel Tomio Okamura na svém Facebooku, rozhodně nefiguruje. Skutečnost, že Okamurovu vlastní teorii i dotyčný příspěvek spousta jeho příznivců slepě sdílí, bez nejmenší argumentace nebo předložení dostatečných důkazů, nachytává v nedbalkách především jejich vlasteneckého guru a je samotné.

Těm z vás, kteří berete tento přirozený obranný reflex zástupců i příznivců českých populistů s odpovídajícím nadhledem, vřele doporučuji recesistickou facebookovou stránku George Soros mi neposlal výplatu.

Komentátorský rituál pro dolních deset milionů

Vzhledem k tomu, že podobné scestné komentáře mi přišly výhradně od adorentů prezidenta Miloše Zemana a SPD Tomia Okamury, následující vzkaz je určen právě jim. Vážení čtenáři, jsem připraven reagovat na jakoukoliv věcnou kritiku mých textů. Domluvme se ale na takovém soukromém rituálu, než mi začnete posílat produkty výplachu vašich frustračních klystýrů.

Zhluboka se nadechněte a zapomeňte na chvíli na vaše osobní a rodinné problémy, které vás trápí a které si chcete ventilovat v internetových diskusích. Pak si krátce připomeňte obsah textu, na který se právě chystáte věcně zareagovat, a pusťte se směle do toho. Kdyby to náhodou nepomohlo, můžete si hodit třeba Pět Tibeťanů. Jak na to, vám velice rád ukáže třeba Jiří Drahoš.

Miloši Zemanovi bych chtěl popřát hodně štěstí a zejména pevné zdraví do jeho druhého volebního období. Přeji mu, aby svým chováním i svými skutky usiloval o to, stát se konečně prezidentem 10 milionů občanů. Ani horních, ani dolních. Už jen tato stupidní fráze je totiž jednou z věcí, které mohou (pod)vědomě rozdělovat českou společnost.

Bezmála 49 procent oprávněných voličů, kteří se vyslovili proti jeho znovuzvolení, opravdu nejsou příslušníky imaginární pražské kavárny ani redaktory takzvaných Bakalových médií.


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Komentáře  

0 # Zdeněk Hnízdil 07. 02. 2018, 07:27
Skvělý text Martine, jako vždy! :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jan Hartman 07. 02. 2018, 15:03
To o tom hlubokém nádechu a potlačení komplexů trollů je svatá pravda a náramně užitečná rada. Ale bojím se, že právě to jim, Martine, způsobí tmu před očima...a začnou hejtovat ještě víc. Ale co, aspoň bude zase co číst. Baví mě, že jediná slova, která dokážou napsat gramaticky správně, jsou: sluníčkář, vítač, kývač a havloid. I když...beru zpět. Už jsem viděl i formu: výtač.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích