• Politika
  • Jak se vybarvuje DSSS: Jiří Petřivalský a jeho sociální cítění

Jak se vybarvuje DSSS: Jiří Petřivalský a jeho sociální cítění

images/stories/cl-dsss-27-11-10.jpg

Národně socialistická smečka kolem Tomáše Vandase se pomalu, ale jistě stává jedním z nejdiskutovanějších témat české politiky. Straně, která před pár lety vznikala pod vzletným názvem Nová síla, asi nikdo včetně vlastního vedení neupře, že ve svých řadách skrývá zástupy neonacistů.

Přestože se nová podoba strany těchto extrémistů údajně zbavila a několik různorodých subjektů záhy znovu upozornilo na neonacisty i na horních pozicích kandidátek; lídr Tomáš Vandas se tím odmítl jakkoliv zabývat (jak také doslovně uvedl během předvolebního Hyde Parku na ČT24).

O Vandasovu vědomí, že vede stranu pod vlivem myšlenek směřujících k (nejen rasové) nesnášenlivosti, tedy není pochyb. Ostatně ani o tom, že s těmito myšlenkami volební lídr DSSS, který do předsednictví strany dotlačil v roce 2006 dokonce vlastní matku Hanu Pavlíčkovou, sám věrně sympatizuje.

Bratr Jiřík se smyslem pro spravedlnost

Jedním z vůdcových předních Obergruppenführerů je mimo jiné i pražský kandidát, Jiří Petřivalský. Někdejší předseda Národního korporativismu a věrný účastník mnohých akcí Národní aliance (která pomáhala organizovat prohaiderovskou demonstraci a jejíž předseda roku 1999 na Vítkově popíral existenci holocaustu) i Národního odporu (dle odborníků vůbec nejnebezpečnější neonacistické organizace v ČR) nemůže chybět de facto na žádné akci DSSS po boku svého lídra.

Mladý národně socialistický politik je ale očividně úplně jiným člověkem, než kterého jsme znali doposud. Je z něj čestný člověk se smyslem pro spravedlnost a až neuvěřitelnou schopností empatie.

Převážně však tam, kde se mu to hodí do krámu, a kde se nemusí vyjadřovat spontánně, aniž by si své projevy zapsal předem na papír. Jinak z něj totiž padají ty staré dobré hulvátské řeči nejen směrem k přistěhovalcům, ale například i k občanům ČR s vrozeným mentálním či jiným handicapem. Spoludělníci, kteří o Jiřího Petřivalského začínali mít strach, tak mohou zůstat v klidu. Nicméně, posuďte sami...

Neonacistické klišé aneb Zase ta Antifa !

Když jsem nedávno čirou náhodou prohlížel diskuse organizace Národní aktivisté, narazil jsem na útlocitné projevy našeho dělnického funkcionáře a velkého moralisty, bratra Jiříka, směrem k jeho známému s tělesným handicapem. Ten se měl stát obětí útoku antifašistického radikála právě na jedné z akcí pořádaných Národními aktivisty:

„Ale zpět k Dětskému dni. Násilníci z Afy se spolehli na svoji osvědčenou taktiku a čekali v počtu čtyřech kusů s útokem na to, až u ohně zůstane poslední osamělý člověk. Levicové teroristy z Afy nezastavil fakt, že v okolí spala spousta dětí, které mohly přijít snadno k úrazu. Ukradený jim byl zřejmě i fakt, že na akci pro děti může útočit opravdu jen mimořádně bezcenný psychopat. Jako třešničku na rudém dortu si vybrali za cíl svého mimořádně brutálního útoku tělesně postiženého člověka. Martin po nehodě přišel o obě nohy od kolen dolů.“ [1]

Skoro bych byl dojat k slzám, nebýt velké tendence Petřivalského a DSSS tento čin rozmazat právě z důvodu, že se mělo jednat o člena znepřátelené organizace Antifa (Afa), s níž vedou ryzí neonacisté odvěký boj. Diskutabilní bylo i to, že sami účastníci a pořadatelé akce se dodnes nemohou shodnout na detailech střetu. Petřivalský sice tvrdí, že „levicové teroristy z Afy nezastavil fakt, že v okolí spala spousta dětí, které mohly přijít snadno k úrazu.“ [2]

Organizátoři z řad Národních aktivistů naopak vypovídají, že se venku nenacházel nikdo krom inkriminované osoby, a celý incident se snaží až podezřele zamést pod koberec. Petřivalský tak jako opravdový kádr a reprezentant DSSS opět celou věc nafukuje jako velkou, neonacisticky-populistickou bublinu.

Petřivalský: Myslíš, že to jenom hraje, nebo je fakt retardovanej?

Před několika měsíci mě, zase naprosto náhodně, zaujala činnost organizace Inventura.org, která se snaží zviditelňovat uměleckou činnost lidí s mentálním postižením. U nás je jednou z předních organizací takové povahy. Během mítinků, které probíhaly 1. května na různých místech v centru Prahy, vyrazili členové tohoto občanského sdružení s kamerou do ulic, aby se zeptali českých politiků na jejich volební program a cíle.

Jiří Petřivalský: „Jako myslíš, že to hraje, nebo že je opravdu retardovanej?“ Jiří Petřivalský: „Ty poputuješ...“

Nevynechali ani místo shledání přívrženců Dělnické strany sociální spravedlnosti, a co je hlavní, nechyběl na něm ani náš ochránce práv handicapovaných. Ten ale namísto vřelých slov podpory přečetl jednoho z členů Inventury patřičně kyselým pohledem a otočil se na svého stranického kolegu (s podobně letním sestřihem) s dotazem: Myslíš si, že to jenom hraje, nebo je fakt retardovanej?“ [3] Po pár momentech, s povýšenou grimasou pravého Obergruppenführera, rozhodl o řešení finální otázky: Ty poputuješ! [4]

Když jsem pozoroval tuto nahrávku, nevěřil jsem vlastním očím ani uším. Tohle má být projev čelního politika pražské volební oblasti DSSS?! Co pak máme čekat, pod rouškou této rádoby národně-demokratické sebranky, od nácků komunálních? Neodvažuji se raději ani hádat... 

A co vy? Zvolíte odpovědná řešení a humanitu, nebo primitivnost a nenávist?

TIP: Přečtěte si můj další komentář, věnovaný nejen Konvičkovu Bloku proti islámu:


Poznámky:
[1] PETŘIVALSKÝ, Jiří. Na dětském dni tekla krev, RWU mlčí. Národní aktivisté Kadaň [online]. 22. 6. 2010. [cit. 2010-11-27]. Dostupné z: https://narodniaktivistekadan.wordpress.com/2010/07/22/na-detskm-dni-tekla-krev-rwu-mlc/.
[2] tamtéž
[3] Pozemšťané, koho budete volit vy ? (INVENTURA.ORG, 2010). Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=iIb9MIaIcRk.
[4] tamtéž


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Pin It

Přidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články

Please enable the javascript to submit this form


Sledujte mě na sítích