• Politika
  • Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Lídr ústecké krajské organizace ČSSD Arno Fišera opět předvádí svou arogantní rétoriku na jednání zastupitelstva. Tentokráte to bezdůvodně odnesla Nová Papučpárty, úspěšná kulturní akce pořádaná na akademické půdě od roku 2002.

Jejím organizátorům se v podstatě vysmál za nepřiznané prostředky od kulturní komise města Ústí nad Labem. Jak bývá zvykem, nejvíce na sebe upozorňují ti, kteří by měli raději mlčet.

Na jednání zastupitelstva města Ústí nad Labem radní Fišera (a zároveň dvojka na kandidátce ČSSD do krajských voleb) posměšně uvedl, že pan Radim Holeček je rozmrzelý, protože nedostal od kulturní komise třikrát peníze na nějakou akci, kde nutí studenty běhat v bačkorách. Za Papučpárty se následně postavila doc. PhDr. Jana Pyšná, Ph.D. (ODS), zastupitelka města působící mimo jiné na Katedře tělesné výchovy PF UJEP, která uvedla, že zmíněná akce má skvělou kulturní úroveň.

Výrok pana Fišery ukazuje nejen aroganci sociálně demokratických zastupitelů, ale především totální neznalost „mapy“ a kulturního dění v Ústí nad Labem. Rád bych tedy nejprve objasnil, co je ve skutečnosti Nová Papučpárty a jaké si klade hlavní cíle směrem k ústecké akademické obci.

Papučpárty připravuje budoucí organizátory na praxi v oboru

NOVÁ PAPUČPÁRTY je fakticky největší ryze studentskou kulturní akcí v Ústí nad Labem. Jejím pořadatelem není jeden člověk, jak by se mohlo z mylného výroku pana Fišery zdát, ale ve skutečnosti ji pořádají studenti z výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí, který je součástí nabídky volitelných kurzů Centra jazykové přípravy Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. Organizační tým se tak obměňuje praktický každý semestr.

Tomáš Klus na 6. Nové Papučpárty
    Tomáš Klus na 6. Nové Papučpárty. Foto: Richard Matiašek

Samotná existence tohoto kurzu má smysl hned z několika důvodů. Jak nám napovídá současný trend vysokého školství, studium na pedagogických fakultách je orientováno z větší části na teoretické znalosti a studenti během studia mnohdy nezískají příliš praktických dovedností. Nejinak tomu je i v relativně mladém studijním oboru Katedry hudební výchovy PF UJEP – „Popularizace hudby a organizace hudebního života“.

Právě pořádání Nové Papučpárty je jedinečnou příležitostí pro studenty zmiňovaného oboru, jak získat potřebné zkušenosti s organizací konkrétní hudební akce. Frekventanti kurzu se seznámí jak s technickým a organizačním zajištěním hudební akce, tak s jazykovou přípravou dobrého organizátora. Výstupem každého běhu Papučpárty je potom – kromě domácích hudebních vystoupení – účast německých umělců, které studentský organizační tým představí na tiskové konferenci v německém jazyce.

Vedle této praktické přípravy budoucích organizátorů si akce klade za cíl rozšíření kulturně vzdělávacích aktivit pro studenty UJEP, propagaci univerzity a jeho vizuálního stylu či jednoduše nabídnutí alternativní večerní zábavy nejen pro ústecké studenty. Svůj název „Papučpárty“ si akce nese od svých začátků v roce 2002, kdy se konala v prostorách tělocvičny klíšských kolejí a zcela překvapivě se zde chodilo v přezůvkách, což ostatně Radim Holeček vysvětlil už v srpnu loňského roku v Ústeckém deníku.

V současné době se Papučpárty koná v hudebním klubu Doma v Masarykově ulici, kde rozhodně žádný student – pro informaci panu Fišerovi – není nucen chodit v bačkorách ani jiném druhu domácí obuvi. Nová Papučpárty probíhá tradičně pod záštitou rektora Univerzity J. E. Purkyně, prof. RNDr. René Wokouna, CSc. Za akci se v minulosti postavili také předešlí rektoři – jakýmsi duchovním otcem byl doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc., záštitu nad ní převzala doc. Ing. Iva Ritschelová, CSc. (dnes předsedkyně ČSÚ) a posléze i současný rektor prof. RNDr. René Wokoun, CSc. Na její organizaci se podílela také kulturně-vzdělávací společnosti Collegium Bohemicum nebo Goethe-Institut, významná společnost podporující znalost německého jazyka v Česku i mezinárodní kulturní spolupráci.

Fišera s kampaní za miliony se vysmívá studentské akci za pár tisíc

Vysmívat se pořadatelům kulturní akce, že několikrát neobdrželi příspěvek od kulturní komise, je dle mého názoru z úst ústeckého sociálně demokratického zastupitele vrcholem ubohosti a arogance. U pana magistra mě to navíc překvapuje dvojnásob – člověk, kolem kterého se točí neustálé pochybnosti o financování jeho předvolební kampaně (či o tom, jak spolu s Jaroslavem Foldynou záhadně „odstavil“ z čela ústecké ČSSD Petra Bendu a stal se tak jediným kandidátem na nového stranického šéfa), by měl v této věci raději mlčet.

Arno Fišera na dvou billboardech pod sebou na ústecké Klíši

Zážitek při sledování - například v ulici Klíšská - hned dvou billboardů pod sebou s ctěnou tváří pana Fišery bude přitom dozajista jedním z unikátů letošních krajských voleb (druhý kousek naštěstí již vystřídala upoutávka na supermarket).

V praxi jsme navíc svědky efektu potrefené husy. Byl to totiž právě pan Mgr. Fišera, který společně se současnou hejtmankou Vaňhovou a dalšími spolustraníky z ČSSD nejvíce křičel kolem počínání tehdejšího předsedy Jiřího Paroubka (nyní NS-LEV 21). A oba se ve sdělovacích prostředcích nejednou stavěli proti jeho „megalomanské“ kampani za stranické peníze.

I kdyby se pan magistr snižoval na jednání zastupitelstva k podobným výrokům jen s cílem diskreditovat své politické konkurenty, namísto toho pošlapává činnost studentů zainteresovaných do organizace úspěšné kulturní akce (včetně Studentské unie UJEP) i činnost celé ústecké univerzity, pod jejíž záštitou Nová Papučpárty tradičně probíhá.

Srdečně bych tedy Arno Fišerovi za všechny osoby, které se Papučpárty podílí, doporučil, aby si svou osobní nevraživost léčil jinde a neplival na práci ústeckých studentů. Pokud se všude honosí tím, že sám „působil jako učitel na různých typech škol“, považuji to za velmi účelovou ztrátu paměti. A současně doufám, že jeho aroganci nejen zástupci univerzity a studenti, ale i všichni rozumní občané zohlední 12. a 13. října ve volebních místnostech v Ústeckém kraji.Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích