• Politika
  • Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Lídr ústecké krajské organizace ČSSD Arno Fišera opět šíří svou arogantní rétoriku na jednání zastupitelstva. Tentokráte to bezdůvodně odnesla Nová Papučpárty, úspěšná studentská kulturní akce pořádaná na akademické půdě od roku 2002.

Jejím organizátorům se v podstatě vysmál za nepřiznané prostředky od kulturní komise města Ústí nad Labem. Jak bývá zvykem, nejvíce na sebe upozorňují ti, kteří by měli raději mlčet.

Na jednání zastupitelstva města Ústí nad Labem ústecký radní (a zároveň kandidát č. 2 ČSSD do krajských voleb) Fišera posměšně uvedl, že pan Radim Holeček je rozmrzelý, protože nedostal od kulturní komise třikrát na nějakou akci, kde nutí studenty běhat v bačkorách. Za Papučpárty se následně postavila doc. PhDr. Jana Pyšná, Ph.D. (ODS), zastupitelka města působící mimo jiné na Katedře tělesné výchovy PF UJEP, která uvedla, že zmíněná akce má skvělou kulturní úroveň.

Výrok pana Fišery poukazuje nejen na aroganci sociálně demokratických zastupitelů, ale především na naprostou neznalost „mapy“ a nepolíbení kulturním děním v Ústí nad Labem. Rád bych tedy pro podobně indisponované jedince na tomto místě nejprve objasnil, co je ve skutečnosti Nová Papučpárty a jaké si klade hlavní cíle směrem k ústecké akademické obci.

Papučpárty připravuje budoucí organizátory na praxi v oboru

NOVÁ PAPUČPÁRTY je fakticky největší ryze studentskou kulturní akcí v Ústí nad Labem. Jejím pořadatelem není jeden člověk, jak by se mohlo z mylného výroku pana magistra na první pohled zdát, ale ve skutečnosti se rekrutuje z výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí, který je součástí nabídky volitelných kurzů Centra jazykové přípravy Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. Organizační tým se tak obměňuje praktický každý semestr (Podobný systém by možná neškodilo vyzkoušet v regionální politice).

Tomáš Klus na 6. Nové Papučpárty
    Tomáš Klus na 6. Nové Papučpárty. Foto: Richard Matiašek

Samotná existence tohoto kurzu má také své opodstatnění. Jak nám napovídá současný trend vysokého školství, studium na pedagogických fakultách je orientováno v mnoha případech příliš na teoretické znalosti a studenti během studia na vysokých školách mnohdy nedosáhnou takřka žádných praktických dovedností. Nejinak tomu je také v relativně nově akreditovaném bakalářském studijním oboru Katedry hudební výchovy PF UJEP – „Popularizace hudby a organizace hudebního života“.

Právě pořádání Nové Papučpárty je jedinečnou příležitostí pro studenty zmiňovaného oboru, jak získat potřebné zkušenosti suplující plnohodnotnou praxi v oboru organizace hudebních akcí. Frekventanti kurzu se seznámí jak s technickým a organizačním zajištěním akce, tak s problematikou jazykové přípravy kvalitního organizátora hudebních akcí. Výstupem každého běhu Papučpárty je potom – kromě domácích hudebních vystoupení – účast německých umělců, které studentský organizační tým (pod vedením jeho tzv. německé sekce) představí na tiskové konferenci v německém jazyce.

Vedle této praktické přípravy budoucích organizátorů si akce klade za cíl rozšíření kulturně vzdělávacích aktivit pro studenty UJEP, propagaci univerzity a jeho vizuálního stylu či jednoduše nabídnutí alternativní možnosti večerní zábavy pro studenty. Svůj název „Papučpárty“ si akce nese od svých začátků v roce 2002, kdy se konala v prostorách tělocvičny klíšských kolejí, a kde se chodilo v papučích, což ostatně také Radim Holeček uvedl v srpnu loňského roku v Ústeckém deníku.

V současné době se koná v hudebním klubu Doma v Masarykově ulici, kde rozhodně žádný student - pro informaci panu Fišerovi - není nucen obouvat bačkory či jinou z forem domácí obuvi. Nová Papučpárty probíhá tradičně pod záštitou rektora Univerzity J. E. Purkyně, prof. RNDr. René Wokouna, CSc. Za akci se v minulosti postavili také předešlí rektoři – jejím duchovním otcem byl doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc. (dnes proděkan Fakulty zdravotnických studií UJEP), záštitu nad ní převzala doc. Ing. Iva Ritschelová, CSc. (dnes předsedkyně ČSÚ) a posléze i současný rektor prof. RNDr. René Wokoun, CSc. Na její organizaci se také podílela například kulturně-vzdělávací společnost Collegium Bohemicum nebo Goethe-Institut v Praze.

Fišera s kampaní za miliony ze záhadných zdrojů se vysmívá studentské akci za pár tisíc

Vysmívat se pořadatelům kulturní akce, že několikrát neobdrželi příspěvek od kulturní komise, je dle mého názoru z úst ústeckého sociálně demokratického zastupitele vrcholem ubohosti a arogance. U pana magistra mě to navíc překvapuje dvojnásob – člověk, kolem kterého se točí neustálé pochybnosti o financování jeho předvolební kampaně, (či o tom, jak spolu s Jaroslavem Foldynou záhadně „odstavil“ z čela ústecké ČSSD Petra Bendu a stal se tak jediným kandidátem na nového stranického šéfa) by měl v této věci raději mlčet.

Arno Fišera na dvou billboardech pod sebou na ústecké Klíši

Zážitek při sledování - například v ulici Klíšská - hned dvou billboardů pod sebou s ctěnou tváří pana Fišery bude přitom dozajista jedním z unikátů letošních krajských voleb (druhý kousek naštěstí již vystřídala upoutávka na supermarket).

V praxi jsme navíc svědky efektu potrefené husy. Byl to totiž právě pan Mgr. Fišera, který společně se současnou hejtmankou Vaňhovou a dalšími spolustraníky z ČSSD nejvíce křičel kolem počínání tehdejšího předsedy Jiřího Paroubka (nyní NS-LEV 21). Výše jmenovaní se ve sdělovacích prostředcích nejednou stavěli odmítavě k jeho „megalomanské“ kampani za stranické peníze.

František Štván z portálu VašeVěc.cz mimo jiné uvádí, že část peněz na Fišerovu kampaň šla dost možná přímo z kapes občanů Ústeckého kraje - a není ani vyloučeno, že prostřednictvím některých předražených projektů z evropských peněz, kterým jako zastupitel kraje a náměstek hejtmanky také Arno Fišera „aktivně přihlížel“.1

Ať už se pan magistr snižuje na jednání zastupitelstva k podobným výrokům s cílem diskreditovat konkrétní osoby s opačným názorem, namísto toho pošlapává činnost studentů zainteresovaných do organizace (včetně Studentské unie UJEP, která v současné době zajišťuje její velkou část) úspěšné kulturní akce i činnost celé ústecké univerzity, pod jejíž záštitou Nová Papučpárty tradičně probíhá.

Srdečně bych tedy Arno Fišerovi za všechny studenty a osoby, které se Papučpárty podílí, doporučil, aby si svou osobní nevraživost léčil jinde a neplival na práci ústeckých studentů. Pokud se všude honosí tím, že sám působil jako učitel na různých typech škol, považuji to za velmi účelovou ztrátu paměti a zároveň doufám, že jeho aroganci mnozí zástupci univerzity, studenti i všichni rozumní občané zohlední 12. a 13. října ve volebních místnostech v Ústeckém kraji.


Poznámky:

1 ŠTVÁN, František. ČSSD si pravděpodobně dělá předvolební propagaci, pokud neprokáže opak, za peníze, které jí nepatří. Názorový portál Vaše Věc [online]. 13.8.2012 [cit. 2012-10-01]. Dostupné z: http://www.vasevec.cz/blogy/cssd-si-pravdepodobne-dela-predvolebni-propagaci-pokud-neprokaze-opak-za-penize-ktere-ji-nepat 


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články

Please enable the javascript to submit this form


Sledujte mě na sítích