• Ostatní
  • Webové stránky „Martin-Ulbrich.cz“ budou archivovány Národní knihovnou ČR

Webové stránky „Martin-Ulbrich.cz“ budou archivovány Národní knihovnou ČR

Webové stránky „martin-ulbrich.cz“ budou archivovány Národní knihovnou ČR

S radostí a zdravou pýchou vám mohu oznámit, že tyto stránky byly zařazeny do Webarchivu Národní knihovny ČR. Oddělení archivace webu NK ČR bude jejich obsah pravidelně ukládat ve svém Referenčním centru i online, s pomocí nástroje Wayback Machine.

Aktuální podoba stránek bude archivována a zpřístupněna i zpětně, jakožto nedílná součást českého webu a české publicistické tvorby. S trochou nadsázky a vnitřního narcismu mohu říci, že tak zůstane uchována pro další generace. 

Bude mi velkou ctí objevit se ve Webarchivu po boku kulturně-literárních magazínů a jazykovědných zdrojů, kterými jsou například literární časopis Host, portál Čeština 2.0 nebo Památník národního písemnictví.

Nejvýznamnějším kritériem pro výběr zdrojů do výběrových sklizní Webarchivu je bohemikální charakter zdroje – je publikovaný na území ČR, v českém jazyce, českým autorem a týká se České republiky nebo českého národa. 

Zdroje jsou však do výběrových sklizní zařazovány zejména na základě jejich obsahu. NK preferuje zdroje s „kulturní, vědeckou či historickou hodnotou, které mají originální a unikátní obsah a dlouhodobou badatelskou hodnotu“.

Nutno říci, že unikátního a originálního obsahu by nebylo dozajista bez vašich postřehů, hodnocení a v neposlední řadě slov podpory  ať už prostřednictvím komentářů na webu a sociálních sítích, nebo formou soukromých vzkazů. Zpětnou vazbu vnímám velmi intenzivně, nesmírně si jí vážím a rád bych vám za ni touto cestoval poděkoval.

Mohu vám slíbit, že i v roce 2017 se budete moci těšit na sérii sarkastických výletů do temných zákoutí našeho jazyka i potemnělých myslí některých jeho uživatelů. Nehodlám ani rezignovat na své záchvěvy občanské žurnalistiky a tvorbu článků reagujících na aktuální dění a na pokroucenou morálku a uvažování v horních patrech naší společnosti.

Autor žije a má co říct", jak o sobě kdysi vzletně prohlásil Ivan Langer, ódéesák s nálepkou Íčka a lobbisty ve službách kmotra Mrázka. Berte to však pouze jako závěrečné odlehčení z úst politické mrtvoly. :)


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích