Startuje Češtinářské peklo, sonda do jazyka internetových diskutérů

Startuje „Češtinářské peklo“, sonda do jazyka internetových diskutérů

Ještě než spatří světlo světa první díl mého nového sarkastického seriálu Češtinářské peklo, rád bych vám představil jeho pravidla a důvody, proč jsem se rozhodl s ním začít.

Smyslem tohoto příspěvku je také předem odpovědět na dotazy a vášnivé proslovy svátečních morálních guruů, které bychom určitě časem potkávali v komentářích pod jednotlivými články.


Přečtěte si jednotlivé díly Češtinářského pekla:


Oč tedy půjde? Vždy jednou za několik týdnů zveřejním na tomto webu přehled (zpravidla deseti) největších češtinářských zhovadilostí, které zazněly v internetových diskusích a na blozích, doprovázený mým typicky skromným komentářem.

Zaměřím se především na krátké citace z projevů internetových diskutérů, kteří se v českém prostředí stali již určitým předobrazem vysokého intelektu a skvěle vyvinutého smyslu pro nadsázku. :) V případě, že objevím enormní počet chyb na některém takzvaném „odborném" blogu nebo názorovém portálu, čas od času rozeberu také kompletní článek z těchto zdrojů.

Prohlašuji, že nemám v úmyslu urážet ani ponižovat autory komentářů a blogů. Mým záměrem je s využitím autentických materiálů upozornit vášnivé diskutéry a samozvané experty na všechnu moudrost světa na jejich bídnou znalost mateřského jazyka. Slušných diskutérů, kteří občas udělají chybu, se tento seriál nedotkne.

Češtinářské peklo dává autorům jedinečnou příležitost, aby své chyby bez zbytečných odkladů odstranili a zvážili, zda jejich výplody opravdu musí být součástí českého online prostoru. Veřejná prezentace jejich nedostatků budiž jim dostatečným motivem.

V zájmu naplnění této obecně prospěšné funkce seriálu budu u každé citace uvádět jméno nebo přezdívku, jimiž se autoři komentářů veřejně titulují na zpravodajských serverech a jiných webových stránkách.

Mají-li tvůrci textů závažné důvody, proč by jejich jméno nemělo být zveřejněno, nechť využijí kontaktního formuláře na těchto stránkách. Předem bych je však rád ujistil, že zveřejněním těchto údajů neporušuji zákon o ochraně osobních údajů.

Jinými slovy – pokud máte problém s tím, že zveřejňuji plody vaší neznalosti a hlouposti, naučte se nejprve česky a teprve pak se účastněte veřejných diskusí a o čemkoliv poučujte ostatní.

Češtinářské peklo budu samozřejmě psát také pro zábavu mým čtenářům i sobě samému.

Děkuji vám za pozornost a těším se na vaše ohlasy a komentáře k jednotlivým dílům.


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích