Češtinářské peklo #3: Bulvární speciál pro čtenáře Extra.cz

Češtinářské peklo #3: Bulvární speciál pro čtenáře Extra.cz

Po delší odmlce vám přináším další várku hrubek a jazykových zhovadilostí našich online diskutérů. Dnešní díl jsem se rozhodl věnovat čtenářům oblíbeného bulvárního serveru Extra.cz, kteří mezi elitou Češtinářského pekla rozhodně nesmějí chybět.

Na začátku měsíce jsem redaktorům Extra.cz nepřímo dedikoval návod, jak napsat uvozovky na české klávesnici. Dnes se zaměříme na jazykovou úroveň jeho online diskutérů, píšících mnohem smutnější češtinářský příběh.

A začneme hned pořádně zostra. Ruští teenageři z ruského Pskova to náležitě rozjeli na párty, na kterou jen tak nezapomene jejich kamarádka Veronika. Její nahé fotografie vystavili na internet a jako bonus jí zaváděli propisku do vaginy. Nic, co by výrazně vybočovalo z ruského levelu zábavy a oblíbené tematiky redaktorů Extra.cz. Stejně zostra se do našich ruských bratrů obul i Marek Černý z Pardubic.

Marek Černý

Tak tohle je damence(,) každej se jednou vozral do nemeto(,) ale ze by někdo někomu udělal takovej dle trapas(,) neskutecni prasata(,) každej pomůže tomu druhymu(,) ne tohle(,) nojono(,) rusaci

Během dvouřádkového soptění chaotických myšlenek dokázal Marek nasekat sedm chyb v interpunkci a dalších deset v jednotlivých slovech. Vzhledem k délce jeho příspěvku se jedná o výkon skoro na hranici damence :).

Vysoko nastavenou laťku se ovšem pokusil překonat uživatel Chihiro Lowe Furuya ze Stonavy. Povedlo se. Vsadím se, že ho v jeho nočních můrách nepronásledují znásilňující teenageři, nýbrž krvelačná armáda interpunkčních znamének a číslovek. Jeho tragikomický výstup zveřejňuji v plném znění, aby si svých pár vteřin slávy vychutnal dosyta.

Chihiro Lowe Furuya

Tak já se přidám. Jsem názoru asi obou. Neboť je to hnusní čin toto udělat(,) ale také je blbí čin chlastat v patnácti. Každý(,) kdo řekne („)doba se posouvá(“)(,) je blázen(…) kam to spěje? chlastat, šukat a brát jiné drogy už od 13nácti(,) protože takové znám. Většinou(,) protože jsem starší(,) se je snažím motivovat, ty(,) co řeknou takovou sračku(,) že přeci se doba změnila(,)15tnáct(,) ať chlastá a šuká(,) to je(,) lidi(,) pičovina (,)ale víte(,) kdo za to může? ne ti třinácti letí ani patnácti letí(,) ale vy! Vy(,) co říkate(,) že se doba posouvá, což je pičovina(,) a svým konáním se oni řídí(,) vím to(,) protože jak říkám(,) znám jich hodně(,) věnuju se jím a vy jim v tom moc tedy nebráníte(,) aby tohle dělaly. více je spíše podporujete(,) proto tohle dělají.

Pičovina je tak nanejvýš napsat –náct nebo dokonce –tnáct za čísly v textu. Modří (a mí čtenáři) už snad dávno vědí, že čísla v případě základních číslovek vždy nahrazují celé slovo včetně skloňování. Skutečným peklem je však teprve celková stavba Chihirových vět... Jestli tento uživatel kompletně vychodil základní školu, něco je shnilého ve školství českém. Přestože jsem do textu doplnil asi 24 čárek, dosáhl jsem pouze zvýšení jeho úrovně z nespecifikováno na 5. třídu ZŠ.

16. února vydala redakce Extra.cz článek s titulkem 10 důvodů, proč dnešní mladí muži nestojí za nic. Bez ohledu na to, jak debilní je samotný článek, se přítomní muži i ženy okamžitě chopili příležitosti a svedli klasický souboj předsudků o titul nejhoršího pohlaví.

Lenna Lion Kajanova

někteří na začatku jsou užasní, jsou pozorni, galantní, pomahají ruznymí věcmy(,) ale postupem času je to omrzí a začnou se chovat jako prvotřídní hovada, už kašlou na tu ženu ve všech směrech(,) to proto(,) že ženu berou jako samozřejmost(,) i ty věcí(,) co pro ně ta žena děla(,) nejsou to velke věci maličksti ale tech si uni už nevšimnou...

Lenně Kajanové z Orlové musím poblahopřát. Pro prvotřídní krávu, která dokáže napsat instrumentální tvar z ruznymí věcmy, je prvotřídní hovado v podstatě výhra v loterii. Ještě že nám, kterým na ženách imponuje také inteligence, dal bůh do rukou tak krásný mateřský jazyk. Oddělit zrno od plev je pak o poznání jednodušší.

Miroslav Hamřík z Brna zase vyvedl z omylu všechny, kdož by měli pocit, že jeho hovorový výraz namystrovaná pochází od slova mistr či mistryně. Ve skutečnosti se užívá nejspíš v souvislosti s tajuplnou adventurou Myst od bratrů Millerových. Kéž by... 

Miroslav Hamřík

Tohle psala totalni pica ! A namystrovana feministka a lina zlatokopka ! Hlavne ze zensky dnes za neco stoji(,) brecim smichy !

Jana Daniela z Moravských Budějovic rozhořčila redakce tímto článkem natolik, že se neudržel a musel použít ničivou zbraň z minulých dílů – sloveso vydět.

Jan Daniel

a co je vám dotoho(,) dovás se taky nikdo nesere(,)chtelbich vydět(,) jak to chodí uvás(,) já umím taky kritizovat apoučovat(,)  rači nato serte a žite svuj život

Honzu, který je podle Facebooku hrdým zaměstnancem společnosti cotijedotoho, začala čeština patrně nudit a tak se rozhodl spojovat dohromady náhodné dvojice slov. Snad nám někdy vysvětlí, co znamená někoho apoučovat.

V článku mimo jiné vystupuje pan Hold, který si to umí zařídit. Já jsem ho bohužel nenašel.

Adél Mičulková

Hold si to umi zaridit

O čtyři dny později přišel magazín Extra.cz se smyšleným příběhem, kdy nadmíru plodný mladík údajně vyvrcholil do bazénu a oplodnil 16 dívek. Miroslav Adámek z Vrbic ukázal nebývalou soudnost a hned zkraje se nazval debilem. Další kontext už je jen nepotřebnou omáčkou okolo.

Miroslav Adámek

jSemjedinej debil(,) co ví(,) že spermie v cholrovanej vodě nevydrží ani minut(,) než je ten chlor zničí? To je pičovina!!!! pičovina jak nechceš(,) autor je nedonošený embrio

Kdo se snaží originálně urazit druhého a přitom napíše hrubku ve slově embryo, na mne zase působí dojmem, že ho rodiče vyráběli po telefonu a v polovině hovoru zavěsili. Nebo se přiotrávil dosud neobjeveným prvkem s názvem cholr.

Opouštíme svět sexuality a rozloučíme se mnohem veselejším tématem – válkou s terorismem. Takřka celý svět obletěl článek o ostřelovači, který zasáhl do hlavy instruktora ISIS. Ten měl shodou okolností zrovna učit své žáky, jak správně stínat hlavy zajatcům.

Z diskuse pod článkem se jako vždy záhy stalo sympozium gaučových znalců vojenské techniky. O slovo se ale přihlásili také romští pacifisté.

Viliam Pongo

je to cely na hovno(,) stale se zabiji, kdy se stym prestane, cim dal bud jena strana nebo druha strana stale zabiji(,) nikdy to neukonci, tohle to dava na jevo(,) valky sou vzdy jenom kvoli moci, proc,,,,,??????????????????????????????????????????????? jdete do prdele vsichni vrazy

Viliam Pongo z Mladé Boleslavi se rozhodl zničit radikální islamisty použitím silné ráže 47 otazníků. Před jeho jazykovým terorismem musí i hnutí Daiš (IS) padnout na kolena a dobrovolně se vzdát mírotvůrci Bašáru Asadovi.

Až se u Češtinářského pekla potkáme příště, věřím, že i díky Viliamovi to bude ve světě harmonie, lásky a porozumění.


Přečtěte si další díly Češtinářského pekla:


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích