Češtinářské peklo #2: Od fanoušků fodbalu k hlavním vyníkům ohrožení Evropy

Češtinářské peklo #2: Od fanoušků fodbalu k hlavním vyníkům ohrožení Evropy

Ve druhém díle Češtinářského pekla se nejprve zaměříme na sportovní fanoušky a hospodské armádní experty. Nebudou chybět ani komentáře k mesiášskému výletu Miloslava Ransdorfa do švýcarské banky.

Domácí Synot liga dospěla k zimní přestávce a fotbaloví fanoušci se začali trochu nudit. Někteří z nich se proto rozhodli vyvrátit směšné teorie o jejich nízké inteligenci. Výsledek vás asi příliš nepřekvapí.

Vladimír Svoboda například na Facebooku deníku Sport svérázně upozornil na vysoké platy hráčů.

Vladimír Svoboda

To uz nema nic co delat fodbalem(,) nedavejte jim tolit penez a to ma fodbal byt sport(,) jsou tohovada

Umím si představit, že bych pochválil tříleté dítě, které slovo fodbal napíše do svého prvního výkresu v mateřské škole. Vladimír si ale z této diskuse odnese tak nanejvýš titul češtinářského tohovada. Za prvně nevím, co to je, a za druhé mě to uráží.

Českým hokejem donedávna hýbal incident, kdy chomutovský masér František Moščic napadl dva hráče Komety Brno. Uživatel Facebooku, schovávající se za přezdívku Svet Hokeje, v deníku Sport mistrně odhalil komplot sportovních médií.

Svet Hokeje

Vas to snad u novinaru toho denniku prekvapuje? Media jsou dnes vzhledem ke sve zkorumpovanosti uz jen zdorjem zabavy - clovek je musi brat s rezervou, coz u denniku Sport plti dvojnasob.

Zatímco opakovaný vtip již není vtipem, pro opakovanou chybu to rozhodně neplatí. Díky Svetu Hokeje tak alespoň víme, jak neuvěřitelně blbě vypadá v souvislém textu paskvil denník.

Diskutéři z Novinek se přes svou pověst jazykových žonglérů dlouho drželi na uzdě. Není překvapením, že se rozvášnili hned po zveřejnění článku o ruském vojákovi, který se v Istanbulu na lodi oháněl granátometem.

Mezitím, co tvrdí chlapi s neocenitelnými zkušenostmi z airsoftu a herní série Call of Duty polemizovali o tom, jak vypadá granátomet, Jiří Bačovský z Brna se jim postavil na odpor. Na pomoc si vzal jednu z nejhrozivějších zbraní hromadného ničení – sloveso vydět.

Jiří Bačovský

Koukám, pan Šrámek je specialista na vyhodnocování špionážních fotek s rentgenovýma očima. Já osobně vydím něco, co se podobá postavě, která má přes rameno cosi dlouhého, úzkého. Mohl by jste nám sdělit ještě jméno a odnost toho vojáčka, případně číslo bot?

Skupina Anonymous vyhlásila virtuální válku Islámskému státu. Plánuje podnikat rozsáhlé kyberútoky na webové stránky, profily na sociálních sítích a další online prostředky islamistické propagandy. Význam aktu i celé skupiny okamžitě zpochybnil Petr Zavázal v diskusi Reflexu. Petr totiž dobře ví, že mnohem větší smysl má sedět na zadku a plodit jednu pravopisnou chybu za druhou.

Petr Zavázal

je to blbost..kdyby jse si zjistily(,) co to vlastne annonymous je....je to zpjaty s diskusnim forem 4chan...kde kazdej uzivatel je prihlasenej jako annonymous...

Když už musíte nutně trollovat u náhodně vybraného článku, není od věci si alespoň zjistit název skupiny, jejíž aktivity se snažíte hanit. Pro Petra Zavázala bude nejspíš také novinkou, že dvě ani čtyři tečky nemají v češtině žádný význam. Neotřelý výraz zpjaty budiž ponechán bez komentáře.

Vzhůru do politiky. Nacionalistická Národní fronta ovládla ve Francii první kolo regionálních voleb (ve druhém naštěstí zcela propadla). Mezi vlnou gratulací povstaly rovněž houfy gaučových nacionalistů a extrémistů na serveru Novinky.cz.

Richard Jílek

A potom postavit všechny vyníky před soud za ohrožení obyvatelstva Evropy! No a potom ke zdi.

Nutno říci, že Richard Jílek z Kratonoh by mohl usilovat o pozici nového Führera. O hnutí takzvaných vyníků, kteří půjdou ke zdi jako první, však zatím mnoho nevíme. 

O chvilku později nastoupil rozzlobený občan Jiří Drábek z Mostu. Na ostatní diskutéry seslal nevídanou smršť vynechaných písmen, chyb v interpunkci i totální chaos v psaní zkratek. Deset ran egyptských je proti tomu jen drobnou klimatickou změnou.

Jiří Drábek

Pánové(,) Moravec opět perlil s prefercema, která byla provedena s 1200 tzv respondentama na žádost čt. Kdo myslíte(,) že vyhrál? Samozřejmě ANO, následovaná ČSSD(,) KSČM, ODS, TOP, KDU/ČSL(.) Až pak SPD s tím(,) že by se nedostala do PS. Takově keci ať si čt nechá. Nevěřim(,) že by TOPka a ODS dostali tolik hlasů. Je to opět nepěkné masírování lidí. Prosím(,) lidi(,) vzpamatujte se(,) ať nám do polity nevlezou Diensber, Pelikán a pod. lůza.

Věřím, že Jirkův plamenný projev okamžitě zamíchá volebními preferencemi, dokáže-li to slovo alespoň vyslovit. Pokud vás ale v češtině trumfne kdejaký dysortografik, něco evidentně není v pořádku. Nezachrání vás ani členství v SPD – sice skvěle zapadnete, nicméně pořád nebudete o nic větším Čechem než Tomio Okamura.

Další dávku patriotismu nám vlil do žil Řád strážců koruny a meče – má oblíbená studnice tupých frází a klišé. Správci jeho Facebooku nám ilustrativním obrázkem s mapou ČR ukázali, že „naše vlast není jen na mapě, ale v srdcích všech vlastenců".

Příbramský vlastenec Michal Sexa Lexa se podle všeho nezaměřil na kontext, nýbrž na určení počtu bitů (nejmenších datových jednotek), kterému odpovídá jeho komentář. Ani v tom se bohužel netrefil. 

Michal Sexa Lexa

a tak to ma bit

V minulém díle Češtinářského pekla jsme vytvářeli lingvistické teorie, ten dnešní uzavřeme zbrusu novým pojmem – počítačová čeština. Není nijak šokující, že zazněl v diskusi našeho nejčtenějšího deníku Blesk.

Nikdo asi nemohl přehlédnout záchrannou misi Miloslava Ransdorfa za dědicem brazilské čokoládovny. Europoslanec KSČM a ostřílený bankovní vyjednavač však nebyl jedinou obětí v celé kauze. Na nebohého uživatele s přezdívkou villi si v diskusi k článku došlápla cenzura, jež mu bohužel nezabránila v odeslání naprosto bezduchého komentáře:

villi

CENZŮRA JE ZASE TADY !!! NEPUSTÍ MNĚ !!!

Diskusní vlákno by nejspíš zůstalo jen zoufalým výkřikem politického vězně demokracie, kdyby do diskuse nevstoupila uživatelka eliska963852 a neupozornila villiho na jeho dvě hrubky. Záhy totiž na pomoc přispěchal další anonymní rek s cituplnou přezdívkou mrd.bejka a celou věc nám osvětlil s jemností sobě vlastní.

mrd.bejka

ty debile, už si někdy slišel o počítačový češtině? asi ne, tak zavři klapačku

Mrd.bejka jednoznačně získává pomyslnou divokou kartu dnešního dílu. A to nejen za originální oslovení a objev nové odnože češtiny, ale v první řadě za neuvěřitelnou schopnost udělat ze sebe naprostého idiota během několika vteřin. Nomen omen.

Vám všem přeji úspěšné vkročení do nového roku a co nejméně srážek s blbci a sebejistými negramoty. :) Těším se na vás u dalšího dílu Češtinářského pekla.


Přečtěte si další díly Češtinářského pekla:


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích