• Internety a WWW
 • RSS agregátory: Kam můžete aktuálně přidat zdroj svého webu?

RSS agregátory: Kam můžete aktuálně přidat zdroj svého webu?

RSS agregátory: Kam můžete aktuálně přidat zdroj svého webu?

Přestože vliv RSS agregátorů na pozice ve vyhledávačích postupně slábne, zejména začínajícím blogerům mohou stále pomoci získat zpětné odkazy a nové čtenáře. Přináším vám seznam přeživších českých RSS agregátorů, do nichž můžete přidávat zdroje i v roce 2022 (poslední aktualizace 30. 9. 2022).

Google v posledních letech zpřísňuje hodnocení relevance zpětných odkazů. Vliv odkazů z webkatalogů a RSS agregátorů na pozice ve vyhledávačích tak postupně oslabuje. Méně navštěvované agregátory proto velmi často končí v propadlišti dějin.

RSS agregátory však neslouží jen ke slepému generování zpětných odkazů, ale také jako přehledy aktuálně vydaných článků v médiích a na obecných i tematických blozích. Dodnes je sleduje spousta reálných uživatelů a čtenářů, kteří mohou přijít na vaše stránky na základě zajímavého titulku nebo tématu článku.

Sestavil jsem pro vás průběžně aktualizovaný seznam agregátorů, do nichž se podle mých zkušeností stále vyplatí přidat RSS zdroj a přivést tak na vaše stránky pár bonusových návštěvníků navíc. Záměrně vynechávám agregátory bez možnosti přidání zdrojů, které odebírají pouze RSS kanály celoplošných zpravodajských serverů.

V lednu 2020 jsem také spustil vlastní RSS agregátor BlogList.cz, který odebírá články ze spisovatelských blogů a osobních stránek novinářů, publicistů a blogerů. 

Aktualizovaný seznam RSS agregátorů:

 1. PraveDnes.cz – nekorunovaný král mezi RSS agregátory. Odebírá zdroje ze zpravodajských serverů, ale i osobních a tematických blogů. Články také třídí podle autorů, populárních osobností a organizací, o nichž se v textu píše, a vytváří pro ně zvláštní profilové podstránky (viz například https://pravednes.cz/BabisAndrej.profil). Pro přidání RSS zdroje kontaktujte autory prostřednictvím e-mailu v patičce webu: www.pravednes.cz.
 2. CeskeBlogy.cz – sympatická platforma komerčních i nezávislých ryze českých blogů. Za zmínku určitě stojí přehledné rozdělení do kategorií a jednoduchý, čistý design webu. Odkaz pro přidání RSS zdroje: https://www.ceskeblogy.cz/blog/disclaimer.
 3. Ctusi.info – další velmi povedený RSS agregátor s poměrně dlouhou tradicí, kam můžete přidávat zdroje webů rozličných zaměření. V pravém bloku mimo jiné zobrazuje články, které někdo v poslední době okomentoval. Odkaz pro přidání RSS zdroje: http://www.ctusi.info/pridani_rss/.
 4. Weblogy.cz – nejlepší agregátor pro blogy a stránky zaměřené čistě na webdesign a internet. I v rámci tohoto okruhu se do něj však dostanou jen ti nejlepší. Každý zdroj je posuzován individuálně, z hlediska odborné a stylistické kvality, moderního provedení a rychlosti webu. Na Weblogy můžete přidat svůj RSS feed prostřednictvím e-mailu: https://www.weblogy.cz/info/autori/.
 5. ITzpravy.cz – další tematický RSS agregátor, zaměřený primárně na informační technologie. Akceptuje zdroje všech portálů, blogů a www stránek, které se alespoň ze 70 % tematicky věnují oblasti IT. Link pro přidání RSS zdroje: https://itzpravy.cz/index.php?zobraz=pridat-zdroj.
 6. ITblogy.cz – velmi podobný RSS agregátor pro blogy a webstránky o informačních technologiích. Pro přidání RSS zdroje kontaktujte autory prostřednictvím e-mailu v patičce webu: https://www.itblogy.cz/.
 7. Feynman.cz – RSS agregátor webdesignéra Dušana Janovského alias Yuhů, zaměřený na články o vědě, přírodě a vesmíru. Tematickým sítem agregátoru prošlo úspěšně jen asi 20 zdrojů, mezi nimiž je i pár vědeckých a osobních blogů. Tipy na nové tematické RSS feedy přijímá prostřednictvím e-mailu: https://www.feynman.cz/info/.
 8. Politicke-Listy.cz – povedený RSS agregátor článků ze zpravodajských serverů a blogů o politice a aktuálním dění. Články na hlavní stránce jsou rozděleny na oficiální zpravodajská média a českou blogosféru. Pro přidání RSS zdroje kontaktujte autory prostřednictvím e-mailu: http://www.politicke-listy.cz/o-serveru/.
 9. AgregatorBlogu.cz – pokud cílíte na publikum převážně z řad mladší generace, vyzkoušejte Agregátor blogů. Funguje zároveň jako jednoduchý komunitní web blogerů všeho druhu. Přidávání zdrojů je možné po založení vlastního účtu: https://agregatorblogu.cz/registrace/.
 10. AktualniZpravy.cz – agregátor odebírá články ze zpravodajských portálů, ale také z tematických webů a blogů. Podmínkou pro zařazení je zpravodajský charakter vaší tvorby (zprávy, recenze, komentáře aj.) a publikování alespoň dvou článků týdně. Na hlavní stránce jsem však napočítal přes 400 interních odkazů, což považuji za naprosté inferno, ve kterém se rozplyne i ten nejlepší titulek. Link pro přidání RSS zdroje: https://aktualnizpravy.cz/add_server.php.
 11. Seznam.Name – další všeobecný RSS agregátor sice nevyniká grafickým zpracováním, zaujalo mě však jeho strukturování článků. Na hlavní stránce zobrazuje nejnovější články z jednotlivých kategorií i texty o populárních tématech, která aktuálně hýbou českou společnosti. V tuto chvíli jsou jimi volby, Sýrie a zcela neočekávaně uprchlíci, což ale rozhodně nejde na vrub autorů agregátoru. :) Odkaz pro přidání RSS kanálu: https://www.seznam.name/?lnk=addurl.
 12. Kecteni.cz – graficky velmi povedený všeobecný RSS agregátor s dobrým postavením ve vyhledávačích, který bohužel výrazně pokulhává po stránce jazykové. Sám sebe například tituluje jako velký agragační systém, který schromažďuje články z RSS kanálů. Přidat svůj zdroj můžete po registraci a přihlášení do administrace svého uživatelského účtu: http://moje.kecteni.cz/.
 13. Krab.cz – RSS agregátor webhostingové firmy Banán.cz. Na hlavní stránce zobrazuje po jednom článku ze šesti kategorií, což není zrovna mnoho (vzhledem k frekvenci, s jakou vznikají na internetu nové texty). Přidávání zdrojů je opět možné po registraci: http://admin.krab.cz/registrace.php.
 14. RSSMonitor.cz – portál nabízí vedle přidání RSS zdroje také publikování placených PR článků o vašich produktech a službách. Komerční zaměření agregátoru prozrazují rovněž všudypřítomné reklamní bannery. Odkaz na přidání RSS zdroje: http://www.rssmonitor.cz/pridat-server/.
 15. Relace.cz – RSS agregátor zaměřený především na zpravodajské servery různého zaměření. Články řadí do bezmála dvaceti kategorií, od klasického zpravodajství přes bulvár až po dopravní informace a sport. S obecnými a komerčními blogy pravděpodobně příliš neuspějete. Pro přidání RSS zdroje kontaktujte autory prostřednictvím e-mailu: http://www.relace.cz/Pages/WebPage.aspx?allias=pridat-zdroj.
 16. SeznamZprav.cz – další ryze zpravodajský agregátor článků českých médií. Mimo šesti tematických kategorií nabízí řazení podle jednotlivých krajů a okresů, které však správně funguje převážně u článků regionálních redakcí Deníku. Pro přidání RSS feedů kontaktujte autory prostřednictvím e-mailu v patičce webu: http://www.seznamzprav.cz/.
 17. Rss.Timqui.net – server funguje jako čtečka a seznam RSS zdrojů. Na třídění podle zaměření webu a nejnovější články na hlavní stránce tedy můžete zapomenout, váš zdroj ale zveřejní okamžitě. Nový RSS zdroj do seznamu přidáte tak, že si jej zobrazíte v čtečce: http://rss.timqui.net/ctecka.php.

Některé agregátory jako Trafika.cz nebo Články.Jyxo.cz mají již delší dobu pozastaveno přidávání nových RSS zdrojů. Tyto portály budu průběžně sledovat a v případě znovuobnovení registrací je velice rád přidám do svého seznamu.

Všeho s mírou a citem pro zacílení obsahu

Chcete-li oslovit čtenáře u našich slovenských sousedů, vyzkoušejte například agregátory News.sk nebo RSS.Mracik.sk. RSS zdroje cizojazyčných webů můžete přidávat na Plazoo.com. Agregátor Plazoo má sice také českou jazykovou mutaci, nicméně jeho autoři si zrovna dvakrát nelámali hlavu s kódováním naší diakritiky. :)

Při vkládání zdrojů vám doporučuji řídit se pořekadlem Všeho s mírou a vybrat si jen několik málo agregátorů, které odpovídají zaměření vašeho webu. Velký nárůst zpětných odkazů v krátkém časovém horizontu vypadá přinejmenším zvláštně a neunikne ani algoritmům vyhledávačů. Pokud to přeženete, v lepším případě takové odkazy nebudou mít na vaši prezenci ve vyhledávání vůbec žádný vliv. 

TIP: Nové návštevníky vašich stránek máte možná přímo před očima. Podívejte se na 16 zpětných odkazů ze sociálních sítí, které vám je přivedou.

Znáte další zajímavé aktivní RSS agregátory s možností přidávání zdrojů, které v mém seznamu chybí? Podělte se o ně v komentářích nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli…

Pin ItPřidat komentář


Komentáře  

Petr
0 # Petr 05. 04. 2022, 11:05
Tedy jsem překvapen, že některé zdroje ještě fungují. Každopádně díky za těch pár funkčních zdrojů. :)
Rovnou jeden přidám flashnews.com/cz (lze přidat po domluvě, když je web obsahově kvalitní).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Mth
0 # Mth 18. 07. 2020, 12:28
Díky za seznam! :sigh:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Radek
0 # Radek 15. 04. 2020, 02:02
Ve výčtu agregátorů zpráv mi chybí sekce Aktuálně internetového portálu Praha Na Dlani www.prahanadlani.cz/aktualne/ , po registraci si můžete vybrat vlastní oblíbená témata kterých je více jak 4 tisíce ... Na výběr jsou obory, místa, činnosti nebo významné osobnosti ... Takže Vám nic neunikne ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Wladass
0 # Wladass 19. 02. 2020, 15:29
Díky za seznam, bohužel už jich spousta nefunguje. Plánuješ update?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Martin Ulbrich
0 # Martin Ulbrich 15. 04. 2020, 08:18
Zdravím, zrovna jsem na to mrknul a kromě těch přeškrtnutých zatím všechny RSS agregátory běží, včetně formulářů na přidání zdrojů. Některé na nás akorát vykřiknou onu poetickou hlášku o nezabezpečeném připojení, protože se moc nepřátelí s HTTPS. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Wladass
+3 # Wladass 15. 04. 2020, 08:35
Super.
Můžeš ještě přidat : www.ceskeblogy.cz/
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
ijacek.007
0 # ijacek.007 01. 01. 2020, 21:42
8) Moc díky za zmínění portálu Agregatorblogu.cz :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Daniel P.
+2 # Daniel P. 09. 11. 2018, 12:52
Díky za super seznam! Není jednoduché dostat nový blog mezi lidi. :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Podobné články:

Odebírejte nové články


Sledujte mě na sítích