• Hudba
  • Pet Shop Boys: Go West – úprava pro instrumentální soubor

Pet Shop Boys: Go West – úprava pro instrumentální soubor

Pet Shop Boys: Go West / Úprava pro instrumentální soubor

Učitelům, žákům ZUŠ i všem přátelům souborové hry poskytuji volně ke stažení vlastní úpravu populární skladby Go West skupiny Pet Shop Boys pro instrumentální soubor. 

V přiloženém archivu najdete kromě kompletní partitury také jednotlivé party flétny, dvojích houslí, klavíru, syntezátoru, basové kytary a čtyřčlenné rytmické sekce (činel, basový buben, vířivý buben, rumbakoule).

Skladbu Go West nahrála poprvé již v roce 1969 disco formace Village People jako titulní píseň na stejnojmenném albu. Největší slávu však zažila až díky své nové verzi, o kterou se o 14 let později postarala londýnská synth popová formace Pet Shop Boys.

Novější verze je mimo jiné postavena na harmonických funkcích Kánonu D-dur německého barokního skladatele Johanna Pachelbela. Za další inspirační zdroj se považuje hymna Sovětského svazu.

Poznámky k úpravě „Go West“:

  • Motiv, který vystupuje v úvodních devíti taktech aranže, nečerpá z klasické verze skladby, nýbrž z její předehry na živém vystoupení skupiny v rámci benefičního koncertu Live 8 (viz video).


Skladbu „Go West“ doporučuji realizovat spíše u smíšených souborů na základních uměleckých školách nebo u takových školních souborů, kde větší skupina žáků disponuje instrumentálními dovednostmi. Některé hlasy v úpravě totiž vyžadují předchozí instrumentální a rytmické zkušenosti.

  • Rytmická sekce, složená z činelu, basového bubnu, vířivého bubnu a rumbakoule, vytváří iluzi bicí sady a zároveň zaměstnává hned čtveřici žáků/instrumentalistů. V případě nedostatku můžeme nahradit basový buben cajonem, v krajním případě pak rámovým bubínkem. Další zásahy do barvy rytmické sekce bych nedoporučoval.
  • Pro part syntezátoru či kláves navolíme rejstřík ve stylu syntezátorových smyčců (Synth strings).
  • Akordický doprovod je vepsán nad part klavíru

Legenda:

Flute – flétna, Violin – housle, Piano – klavír, Synthesizer – syntezátor (klávesy), Bass Guitar – basová kytara, Cymbals – činel, Marching Bass Drum – basový buben (cajon), Snare Drum – vířivý buben, Maracas – rumbakoule.

Notový materiál najdete ke stažení níže.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Pin It

Přidat komentář


Podobné články:

Odebírejte nové články

Please enable the javascript to submit this form


Sledujte mě na sítích