01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„SCIO žaluje CERMAT. Zatajuje podle něj podstatné informace k maturitě“ (Topzine.cz)

SCIO žaluje CERMAT. Zatajuje podle něj podstatné informace k maturitě

Vedení testovací společnosti SCIO upozornilo, že CERMAT opakovaně odmítá podat klíčové informace k výsledkům maturit. Na zaměstnance státní společnosti pověřené zajištěním společné části nových maturit podalo trestní oznámení.

 

 

Článek v internetovém magazínu Topzine.cz, publikovaný 20. 8. 2012


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Jak psát odvolání proti výsledkům maturity? Čas máte do 8. června“ (StudentMag.cz)

Studenti, kteří nesouhlasí se svým hodnocením u maturitní zkoušky, se mohou do několika dnů odvolat. U Cermatu však neobstojí – jejich žádost vyřídí ministerstvo nebo krajský úřad. 

„Ředitel SCIO Šteffl: Jednotná maturitní zkouška má být jen minimální laťkou“ (Topzine.cz)

Ondřej Šteffl, ředitel testovací společnosti SCIO, se souhlasně vyjádřil k navrácení jedné společné úrovně maturity. Zkouška nemá podle něj být ničím víc než nutným minimem.

„Státní maturita 2013: Jedna společná úroveň a slohy v rukou učitelů“ (Topzine.cz)

Studenti gymnázií i učňovských nástaveb mají nejméně příští dva roky vykonávat stejnou úroveň maturit. Písemné slohové práce jim tentokrát opraví učitelé. 

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.