01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„Rozhovor se skupinou Luc Stargazer, německým hostem 13. Nové Papučpárty“ (Zpravodaj UJEP)

Rozhovor se skupinou Luc Stargazer, německým hostem 13. Nové Papučpárty

V letošním osmém čísle Zpravodaje UJEP si můžete přečíst rozhovor s německou hudební skupinou Luc Stargazer, která zavítala do ústeckého klubu Doma jako zahraniční host 13. Nové Papučpárty. Německé umělce jsme vyzpovídali na tradiční tiskové konferenci. Její český překlad najdete uvnitř článku.

 

 

„Rozhovor se skupinou Luc Stargazer, německým hostem 13. Nové Papučpárty“ (Zpravodaj UJEP)

 


Rozhovor se skupinou Luc Stargazer, německým hostem 13. Nové Papučpárty

Zástupci Studentské unie UJEP a frekventanti výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí přivítali 13. listopadu v ústeckém klubu Doma německou hudební skupinu Luc Stargazer z Drážďan. Vystoupení realizované s podporou Goethe Institutu a kulturně-vzdělávací společnosti Collegium Bohemicum odstartovalo program studentské Nové Papučpárty.

Německé umělce, v čele se zpěvákem a frontmanem Larsem (alias Lazy) Schulzem, jsme vyzpovídali na tradiční tiskové konferenci, kterou vám přinášíme v českém překladu.

Jaká je vaše aktuální sestava?

Projekt Luc Stargazer byl přiveden k životu na konci roku 2009 Juliane Richterovou (basa) a Lazy Schulzem (kytara, vokál, programování). Následující rok v létě byla sestava doplněna Stefanem Pötzschem (bicí) a Katerem Socksem (kytara). Na podzim roku 2011 kapelu Juliane opouští (z osobních důvodů) – od té doby má hluboké tóny na starosti Christoph Then. Všichni čtyři muzikanti byli a jsou činní také ve vedlejších projektech. Juliane a Lazy byli například 13 let součástí skupiny Eminence Of Darkness.

Jaký byl první impuls ke vzniku nového projektu?

Po třinácti letech Eminence Of Darkness byl hudební potenciál skupiny v podstatě vyčerpaný, mimo to v ní panovaly odlišné názory ohledně dalšího vývoje. Členové se pak snažili takzvaně „najít“ v nových projektech. Tak jsem přivedl k životu Luc Stargazer. Během chvilky byly hotové první domácí demo nahrávky, které se s měnící se sestavou ještě postupně dotvářely. Z něčeho, co bylo původně plánováno jako alter-ego, se tak stala nezávislá hudební skupina.

Proč jste se (jako německá kapela) rozhodli zpívat anglicky?

Hmm, myslím si, že němčina by se jednoduše k Luc Stargazer a naší hudbě nehodila. Angličtina je navíc ke zpěvu jednodušší.

Jak byste popsali váš hudební styl?

Zařadit nebo popsat vlastní styl, to je vždycky těžký úkol. Přebíráme různé hudební prvky z post-rocku, indie a shoegaze, ruku v ruce s elektronickými zvuky.

Jakou hudbu máte nejraději jako posluchači?

To je různé. Každý člen skupiny má jiný hudební vkus, což je ale pro souhru mnohem zajímavější. Většina z nás má ráda skupiny jako The Cure, God Is An Astronaut, M83, Tool, Archive, Madrugada, starší Muse, Kaizers Orchestra a další.

Z vaší hudby je zřejmá fascinace vesmírem, a to nejen zvukovými efekty, ale i v samotných názvech skladeb (Jupiter, Stars On Horizon). Odkud se vzala tato inspirace?

Už s příchodem prvních písní projektu bylo jasné, jakým směrem se budeme ubírat. Kdysi jsem četl knížku, která se zabývala smrtí z fyzikálního pohledu a dávala nové odpovědi na otázku časoprostoru. Tak ke mně přišly myšlenky o nadpřirozenu a o tom, co může existovat mimo naší planetu.

V rozhovoru pro Kainklangmusikmagazin.de jste mluvili o připravovaném albu. Kdy vyjde a jaký ponese název?

Tak, momentálně ještě hledáme vhodné nahrávací studio. Počítám, že s tím začneme v únoru nebo březnu. Hudební materiál je z větší části hotový, možná k němu přidáme ještě 2 až 3 další písně. Co se týče titulu, zatím nemáme ani pracovní název. Jako termín vydání by znělo realisticky nadcházející léto.

Kde jste odehráli svůj největší koncert?

Myslím, že největší koncert Luc Stargazer byl letos na festivalu „Umsonst & Draußen“ v Drážďanech před několika stovkami diváků. Atmosféra byla nepopsatelně skvělá. Pro nás ale není tak důležité, kolik diváků přijde na vystoupení. Máme rádi i malé, „intimnější“ koncerty a každý si užíváme!

Jaké písně hrajete naživo nejraději?

To je těžká otázka. Momentálně už máme pevný seznam, ve kterém občas pár věcí prohodíme. Největší výzvou i radostí zároveň je hraní zbrusu nových písní.

Máte v nejbližší době další vystoupení?

Ano, tento týden ještě tři v okolí Drážďan a pak si dáme takovou krátkou zimní přestávku. Během ní budeme psát nové písně nebo nahrávat.

Jaká je vaše asociace, když se řekne „Čechy“ a „Ústí“?

Díky vystoupením s jinými kapelami jsme zjistili, že muzikanti jsou v České republice pokaždé vřele a přátelsky přivítáni. Dnes večer se to zase skvěle potvrdilo! V Německu to tak ale vždycky není, bohužel.

Jaké máte plány do budoucna?

Jak už bylo řečeno, čeká nás teď psaní nových písní a nahrávání. Pak budou určitě následovat další koncerty.

Byli jste spokojeni s organizací akce?

Byl to opravdu moc dobrý koncert a stejně tak i jeho organizace. Vřele nás tady přivítali a bylo o nás skvěle postaráno, byl to jeden z nejlepších večerů v tomto roce. Děkujeme za podporu a příště se budeme do Ústí zase těšit.

Martin Ulbrich, PF
foto: Richard Matiášek (partyusti.cz)


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Lídr ústecké krajské organizace ČSSD Arno Fišera opět šíří svou arogantní rétoriku na jednání zastupitelstva. Tentokráte to bezdůvodně odnesla Nová Papučpárty, úspěšná studentská kulturní akce pořádaná na akademické půdě od roku 2002

„Neučíme předměty, ale děti, říká ředitel svobodné základní školy“ (Topzine.cz)

Svobodnější rámcové vzdělávací programy nebyly všude přijaty jen jako zbytečný výstřelek ministerstva. Některé školy je dokázaly využít k vytvoření zajímavých školních programů a naplnění myšlenky svobodné základní školy.

„Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin“ (Zpravodaj UJEP)

V letošním prvním čísle Zpravodaje UJEP si můžete přečíst o proběhlé vánoční 11. Papučpárty (Ježuch v papučích). Konala se v úterý 13. prosince v ústeckém hudebním klubu Doma a přinesla vystoupení trojice revivalových hudebních skupi

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.