01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin“ (Zpravodaj UJEP)

Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin

V letošním prvním čísle Zpravodaje UJEP si můžete přečíst o proběhlé vánoční 11. Papučpárty (Ježuch v papučích). Konala se v úterý 13. prosince v ústeckém hudebním klubu Doma a přinesla vystoupení trojice revivalových hudebních skupin se zahraniční účastí.

 

 


Ježuch v papučích nadělil studentům večer revivalových skupin

V duchu netradičního spojení se tentokrát nesla v pořadí již 11. Nová Papučpárty v ústeckém klubu Doma. Své síly spojili frekventanti výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí s podporou Vědecké a kulturně-vzdělávací společnosti Collegium Bohemicum, o.p.s. a členové Studentské unie UJEP. Výsledkem byl večer plný kvalitní revivalové hudby s mezinárodní účastí, který se konal 13. prosince.

Jako první vystoupila profesionální revivalová hudební skupina Four Roses z německého Lipska, která, byť vyrazila na pódium v úvodní části programu, postupně naplnila a pořádně rozhýbala hlavní sál klubu. Naši němečtí hosté navíc ukázali, že jsou skutečně multikulturním coverbandem, jak se patří. Kde jinde se vám poštěstí, že z pódia zazní hvězdy hudebního nebe jako Johnny Cash, Metallica, Depeche Mode, The Clash, Bloodhound Gang, U2 nebo Nirvana v našlápnutých rockových úpravách? Four Roses ještě po vystoupení absolvovali tiskovou konferenci, během níž kladli členové germanistické sekce organizačního týmu saských rockerům otázky týkající se jejich hudební kariéry i osobních postojů. Konference probíhala tradičně v německém jazyce. Ve stejnou dobu se již v zákulisí připravoval další účinkující: Brouci Band – The Beatles Revival.

Čtveřice mladých českých muzikantů v přesných kopiích kostýmů původních The Beatles se po výjimečném multižánrovém vystoupení rozhodně nenechala zahanbit a zahrála poctivý průřez tvorbou britské rock'n'rollové legendy s až neuvěřitelnou precizností. Odměnou jim byla taneční odezva výrazné části publika v zaplněném sálu. Jednotlivé skladby navíc pravidelně uváděli krátkými výstupy o příběhu nebo okolnostech vzniku, což činilo tento výlet do 60. let minulého století ještě o něco zajímavějším.

Zábavu v plném proudu pak uzavřela brněnská kapela Red Hot Chili Peppers Revival, která zase v osobitém mladém podání představila výběr toho nejlepšího z téměř třicetileté alternativní a funkové tvorby populární americké čtyřčlenné skupiny (originále pod vedením kalifornského bouřliváka Anthonyho Kiedise). A nutno podotknout, že její brněnské provedení rozhodně neztratilo ani špetku ze své energie a vysoké instrumentální úrovně. Přítomné fanoušky tohoto hudebního žánru asi nejvíce rozpálily revivalové verze známých singlů By The Way a Tell Me Baby.

Pravidelnou studentskou kulturní akci "Nová Papučpárty" si nenechalo ujít kolem tří stovek studentů i fanoušků dobré rockové, popř. rock'n'rollové muziky. Podle jejich ohlasů se velice vydařila. U té příští se na vás bude opět v únoru těšit její organizační z řad výběrového kurzu Jazyková příprava organizátora hudebních akcí ve spolupráci s Collegiem Bohemicem, o.p.s.

Martin Ulbrich, PF UJEP
foto: Mgr. Michal Červenka


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Rozhovor se skupinou Luc Stargazer, německým hostem 13. Nové Papučpárty“ (Zpravodaj UJEP)

V letošním osmém čísle Zpravodaje UJEP si můžete přečíst rozhovor s německou hudební skupinou Luc Stargazer, která zavítala do ústeckého klubu Doma jako zahraniční host 13. Nové Papučpárty. Německé umělce jsme vyzpovídali na tradiční

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Lídr ústecké krajské organizace ČSSD Arno Fišera opět šíří svou arogantní rétoriku na jednání zastupitelstva. Tentokráte to bezdůvodně odnesla Nová Papučpárty, úspěšná studentská kulturní akce pořádaná na akademické půdě od roku 2002

„CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří“ (Zpravodaj UJEP)

V letošním 5. čísle univerzitního zpravodaje si můžete přečíst můj článek o prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 2. 11. v Music Clubu Doma.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.