01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„Je pro vás klasika přežitkem? Pusťte si cover“ (Info-koktejl.cz)

Je pro vás klasika přežitkem? Pusťte si cover

I v 21. století nemůže nikdo z nás popřít, že klasická, nebo též vážná hudba bude mít svou stálou kulturní hodnotu ještě stovky let po tom, co opustíme své fyzické dimenze a odcestujeme do astrálních světů. Její melodicko-harmonická pestrost totiž překonává na celé čáře všechny, dnes tak oblíbené, moderní žánry.

Vždyť řada klasických melodií a motivů je dodnes nejžádanějším materiálem pro výběr hudby k filmům, reklamním spotům, prezentacím významných společností, aj. Poslechnout si ale na nabouchané repro-sestavě např. Novosvětskou zkrátka není in. Otázka zní: Lze tedy nějak zpřístupnit klasické melodie a díla i moderním posluchačům?

Článek v online magazínu Info-koktejl.cz, publikovaný 27. 1. 2010.

(odkaz na článek není dostupný – magazín Info-koktejl ukončil svou činnost)


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Přidat komentář


Copyright © 2010-2015 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.

Související články: