01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří“ (Zpravodaj UJEP)

CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří

V letošním 5. čísle univerzitního zpravodaje si můžete přečíst můj článek o prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 2. 11. v Music Clubu Doma.

 

 

 


CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří

Po březnovém vystoupení v německém Marienbergu se prezentace přeshraničního koprojektu EU – Literatura v Krušných horách - přesunula také do Ústí nad Labem. Jeho vedoucí prezentovali webové stránky, krušnohorští autoři přednesli obecenstvu ukázky ze své tvorby. O hodinu později však již sál patřil studentům německo-českého gymnázia v Pirně s muzikálem Masák.

Program odstartoval v úterý 2. listopadu od 15:30 h. v Music Clubu Doma. Domácí prezentace „Literatury v Krušných horách“ se nesla v podobném duchu jako již zmiňovaná březnová u německých sousedů. Úvodní slovo si vzali nejprve hlavní vedoucí projektu - Mgr. et Bc. Radim F. Holeček z Centra jazykové přípravy PF UJEP a Constanze Ulbricht z Marienbergu, držitelka Ceny Euroregionu Krušnohoří pro rok 2010. Během samotné prezentace byly pak představeny jednotlivé rubriky i veškeré informace, které jsou dostupné na webových stránkách www.krusnohorstiautori.cz.

Ani tentokrát nechyběly ukázky regionální krušnohorské literatury. Z české strany vystoupila teplická autorka Eva Žvachtová, která pobavila přítomné posluchače několika svými básněmi a fejetony. Svou tvorbu představil také německý autor a kulturní žurnalista Reinhold Lindner. Přestože obecenstvem literárního odpoledne byli na rozdíl od vystoupení v německém Marienbergu převážně studenti, byl malý sál hudebního klubu prakticky zaplněn – na prezentaci se přišli podívat také někteří zájemci o literaturu z Katedry germanistiky FF UJEP.

Závěrečná hudební vložka v podání německého písničkáře Olafa Stellmeckeho pak vytvořila v sále atmosféru pro další bod programu, kterým bylo vystoupení studentů Gymnázia Friedricha Schillera v Pirně s česko-německým muzikálem Masák, popisujícím vzpouru studentů proti učitelské šikaně. V něm zazněla řada přezpívaných hitů české i světové scény nově otextovaných tak, aby ideálně zapadaly do dějové linie příběhu. Studenti s muzikálem zaznamenali úspěch již na českoněmeckém kulturním festivalu v Drážďanech, přičemž ani v úterý neponechali nic náhodě a prezentovali se velice jistým výkonem oceněným zaslouženým potleskem přítomných diváků. Ti zvláště pak ocenili výkon šestnáctileté Vanesy Medřické, která velmi věrohodně ztvárnila roli přísné a nekompromisní učitelky.

Po skončení Masáka se již ve vedlejším velkém sále chystal hlavní program 10. Nové Papučpárty, tedy vystoupení hudební skupiny Tata Bojs s doprovodnými kapelami Lus3 a Toxic People. Díky literárně-divadelnímu zpestření programu se tak Nová Papučpárty odehrála poprvé v obou využitých sálech Music Clubu Doma.

Martin Ulbrich. PF


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Aliterace, nebo anafora? Přinášíme 10 básnických figur pro fajnšmekry“ (StudentMag.cz)

Literatura v celé své kráse obsahuje širokou škálu skladebných, řečnických i významových figur. Vybrali jsme deset básnických vyjádření, bez kterých se při studiu jazyka a literatury určitě neobejdete.

„Rektor UJEP Wokoun odstoupil z voleb. Obul se do akademického senátu“ (StudentMag.cz)

Současný rektor ústecké univerzity René Wokoun oznámil, že nebude znovu kandidovat v blížící se druhé volbě. Zkritizoval také akademický senát za přehnané zásahy do jeho kompetencí.

„Ústečtí germanisté mohou získat dvojitý diplom. Rok stráví v Bayeruthu“ (StudentMag.cz)

Mimořádný úspěch přinesla spolupráce ústecké katedry germanistiky s německou univerzitou v Bayeruthu. Absolventi navazujícího studia interkulturní germanistiky mohou nyní získat dva tituly – domácí Mgr. i jeho mezinárodní podobu M.A.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.