01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„CERMAT: Co dělá a kdo za ním stojí?“ (Topzine.cz)

CERMAT: Co dělá a kdo za ním stojí?

CERMAT neboli Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání je v posledních měsících dost propíraným pojmem v souvislosti se státní maturitou. Víme však, co je všeobecně jeho zaměřením a kdo je za jeho činnost zodpovědný? 

 

 

Článek v internetovém magazínu Topzine.cz, publikovaný 16. 2. 2012


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Školní jídelny se nezmění. Zasáhnout by museli rodiče, tvrdí EDUin“ (StudentMag.cz)

Školní stravování v ČR pravděpodobně žádná pozitivní změna nečeká. Podle odborníků by hlavní podnět musel přijít od rodičů, kteří kritizují velké zastoupení masa, mléčných výrobků a polotovarů v jídelnách. 

„Ministerstvo školství opět chybně účtuje. Nesouhlasí 90 milionů korun“ (StudentMag.cz)

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) našel při kontrole loňského hospodaření v resortu školství chyby v hodnotě 90 milionů korun. Podle pracovníků úřadu se ale jedná o zanedbatelný přehmat. 

„Jak psát odvolání proti výsledkům maturity? Čas máte do 8. června“ (StudentMag.cz)

Studenti, kteří nesouhlasí se svým hodnocením u maturitní zkoušky, se mohou do několika dnů odvolat. U Cermatu však neobstojí – jejich žádost vyřídí ministerstvo nebo krajský úřad. 

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.