01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

„17. listopad 1939 zavřel dveře vysokým školám. Připomeňme si atentát na českou inteligenci“ (Topzine.cz)

17. listopad 1939 zavřel dveře vysokým školám. Připomeňme si atentát na českou inteligenci

Dnes je to na den 73 let, kdy vyústily studentské protesty v zavření všech českých univerzit a zatýkání i popravy jejích představitelů bez nároku na soud. Kruté nařízení protektora von Neuratha mělo exemplárně potrestat předchozí odpor i definitivně ochromit české vzdělávání.

 

Článek v internetovém magazínu Topzine.cz, publikovaný 17. 11. 2012


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Čínská univerzita prodává studenty v aukci. Nabízí je tak zaměstnavatelům“ (StudentMag.cz)

Univerzita v čínském Kunmingu spustila elektronický obchod, v němž prodává vlastní absolventy budoucím zaměstnavatelům. Prezident školy se tak rozhodl reagovat na údajně tvrdé podmínky, které letos panují na trhu práce.

„Comenius ocenil nejlepší české firmy. V TOP 100 jsou i dvě vysoké školy“ (StudentMag.cz)

Letošnímu ročníku soutěže Českých 100 nejlepších opět kralovala společnost ŠKODA AUTO, následovaná Agrofertem Andreje Babiše. Z umístění v první stovce se mohou radovat také dvě vysoké školy.

„Jak přejít z prezenčního studia na kombinované? Nepropásněte termín“ (StudentMag.cz)

Dostali jste lákavou nabídku a chcete při studiu pracovat na plný úvazek? Nebo ani nemáte na výběr? Poradíme vám, jak přestoupit z prezenční formy studia na kombinovanou.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.