01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

Nad dopisy čtenářů: Zlověstní uprchlíci a Soros, kam se podíváš

Můj předvánoční komentář o arogantním chování politiků k novinářům logicky rozproudil krev v žilách příznivců prezidenta Zemana, Okamurova hnutí SPD i budelípismu Andreje Babiše. Rád bych nyní zareagoval na dvojici vybraných komentářů z mého Facebooku a uvedl je do širších souvislostí.

Číst dál »

Novinář je „partnerem“ politika. Populistům to však stále nedochází

Po volebním úspěchu ANO a SPD můžeme i nadále očekávat rostoucí trend verbálních útoků na novináře a média jako celek. Uvědomí si někdy arogantní a pasivně agresivní plácalové české politiky, že právě sdělovací prostředky jsou jedním ze základních pilířů jejich propagace? 

Číst dál »

Proč nemohu býti sluníčkářem, i kdyby konvičkovci moc chtěli

Na různých serverech a sociálních sítích jsem dostal otázku, zda jsem takzvaný sluníčkář, havloid či příslušník pražské kavárny. Doufám, že na ni uspokojivě odpovím tímto článkem.

Číst dál »

Arno Fišera (ČSSD) bezdůvodně plive na studentskou Papučpárty

Lídr ústecké krajské organizace ČSSD Arno Fišera opět šíří svou arogantní rétoriku na jednání zastupitelstva. Tentokráte to bezdůvodně odnesla Nová Papučpárty, úspěšná studentská kulturní akce pořádaná na akademické půdě od roku 2002.

Číst dál »

Genderová politika - potřebný krok k demokratizaci a rozvoji, nebo spolehlivá brzda?

Genderová politika se u nás ve své elementární podobě začala ozývat již v době národního obrození. Dnes, v době, kdy jsou již mnohé protidiskriminační kroky dávno zakořeněny v české legislativě i obecných společenských stereotypech, je nutné nahlížet na genderovou problematiku také kriticky.

Číst dál »

Deset případů ministra Dobeše aneb Psal jsem to už ve stavu opilosti

Přes všechny vládní i stranické krize Věcí veřejných si většina politických spojek ABL drží své posty. Jednou z nich je také bývalý psycholog ve Vazební věznici Praha-Pankrác, personální ředitel zmiňované bezpečnostní agentury a současný ministr školství Josef Dobeš.

Číst dál »

Příběh jednoho gymnázia aneb „Nutná“ optimalizace školství?

Tak nám zabili elitní gymnázium, mohl by znít výrok švejkovské posluhovačky v reakci na případné rozhodnutí krajského zastupitelstva v únoru 2011. Aktuální mediální bubliny o plánovaném rušení jabloneckého Gymnázia U Balvanu vyvolaly v regionu rozporuplné reakce.

Číst dál »

Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.