01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

Martin Ulbrich

Rodilý Jablonečan žijící v Liberci; publicista, příležitostný copywriter, korektor češtiny a nadšenec do redakčních systémů a SEO optimalizace. 

Online zpravodajství a publicistice se věnuji přibližně osm let. V dubnu 2010 jsem začínal v kulturní rubrice polytematického magazínu Info-koktejl.cz, kde jsem setrval do ukončení jeho činnosti v dubnu 2012. 

Moje další tvorba byla úzce spjata s vydavatelstvím CzechNetMedia. Od srpna 2011 jsem působil jako redaktor rubriky Vzdělání a kariéra magazínu TOPZINE.cz, odkud jsem v lednu 2013 plynule přešel do nově vzniklého studentského magazínu StudentMag.cz. V červenci téhož roku jsem se posunul na pozici zástupce šéfredaktora.

Od ledna 2016 se zaměřuji především na vlastní tvorbu článků s tematikou českého jazyka, médií, ale i politiky a aktuálního dění, které publikuji na těchto webových stránkách. Příležitostně také provádím jazykové korektury a píšu texty pro webové stránky. 

Chcete vědět jako první o nových článcích a aktualizacích? Zanechte mi svůj e-mail: 

E-mail:*

Některé z mých článků převzala či sdílela řada českých univerzit, středních škol, knihoven a oborových portálů jako Učitelské listy nebo Národní informační centrum pro mládež. Mé nejúspěšnější texty přečetlo řádově několik desítek tisíc lidí. 

V oblasti žurnalistiky a českého jazyka se snažím neustále vzdělávat. A to jak nepřetržitou evaluací vlastní práce, tak i formálně. V minulých letech jsem se účastnil Kurzu základů žurnalistiky a kurzu Psaní pro web v Akademii ČTK. Úspěšně jsem absolvoval také Specializované školení pro korektory českého jazyka v pražském vydavatelství Computer Media.

Své jazykové znalosti jsem předával například jako lektor češtiny pro cizince na letních jazykových školách Colloquia Ustensia, pořádaných Ústavem slovansko-germánských studií FF UJEP. Od listopadu 2015 na svých stránkách vydávám nepravidelný seriál Češtinářské peklo, který mapuje jazykovou úroveň českých internetových diskutérů a blogerů.

Pravidelně sleduji aktuální společenské a politické dění, ale i moderní technologie a trendy. Nesnáším korupci, klientelismus a absenci morálky ve veřejném prostoru. Ze své přirozenosti opovrhuji jedinci, kteří ponižují druhé a znevažují jejich práci, jen aby se sami cítili většími.

Nejen ve svých textech mimo jiné vystupuji proti nebezpečným projevům extremismu a bezduchému nálepkování takzvaných sluníčkářů a příslušníků pražské kavárny ze strany některých politiků a dezinformačních webů.

Volný čas trávím nejraději ve společnosti svých přátel, čtením, poslechem dobré muziky a hrou na elektronické klávesové nástroje. 

Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.