01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

PANORAMA (SRN): Literární klik přes krušnohorské hřebeny

PANORAMA (SRN): Literární klik přes krušnohorské hřebeny

Ve středu 20. dubna připomněl krušnohorský měsíčník Panorama ve svém dubnovém čísle prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 19. března v marienberské Baldauf Ville. Uvnitř najdete i tentokrát kopii článku s českým překladem.

 

PANORAMA - Literarischer Mouse-Klick über den Kamm

 


Literární klik přes krušnohorské hřebeny

Internetová stránka nabízí německým a českým autorům společnou platformu

Marienberg/Most. Již delší dobu přetrvávaly znatelné snahy o spojení základen čtenářských obcí z obou stran Krušných hor. Ve všech případech se jim však nedostalo patřičné podpory, byť s podobnými myšlenkami jako např. vydáním souborné antologie z tvorby mladých autorů v německém i českém jazyce, přišla již některá celoplošná literární periodika nebo organizátoři knižního veletrhu v Lipsku.

Dobrému nápadu vlastně pokaždé chybělo jen jedno – a tím bylo bezesporu nově vzniklé spojení autorů a přátel literatury v oblasti Krušnohoří, „Literatura v Krušných horách“, jednoduše řečeno – český partner a finanční podpora, v jejichž získání tato, do té doby jen pomyslná, přeshraniční literární základna již ani nedoufala.

Je tedy rozhodně potěšující okolností, že právě nyní dostaly myšlenky a snahy o její vytvoření znovu svůj význam a především – vlastní webovou prezentaci. Za přítomnosti Radima F. Holečka, vedoucího Centra celoživotního vzdělávání Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a vedoucího projektu pro ČR, byla stránka oficiálně přivedena k životu 19. března ve velkém sálu marienberské Baldauf Villy.

A tak nejen díky spolupráci s ústeckou univerzitou, ale také díky tolik potřebné finanční podpoře z projektových fondů Euroregionu Krušnohoří (Cíl3), nyní jak německým autorům, tak i jejich českým krušnohorským „kolegům“ nabízí komplexní společnou platformu.

FOTO: Hotovo. V březnu představili vedoucí projektu - Kay Meister, Martin Ulbrich (student Univerzity Jana Evangelisty Purkyně), Radim F. Holeček (vedoucí Centra celoživotního vzdělávání UJEP) a Manfred Dittrich (obchodní ředitel Tiskové a vydavatelské společnosti Marienberg) v prostorech Kulturního a volnočasového centra Baldauf Villa společnou webovou stránku http://www.erzgebirgsautoren.de/.


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Aliterace, nebo anafora? Přinášíme 10 básnických figur pro fajnšmekry“ (StudentMag.cz)

Literatura v celé své kráse obsahuje širokou škálu skladebných, řečnických i významových figur. Vybrali jsme deset básnických vyjádření, bez kterých se při studiu jazyka a literatury určitě neobejdete.

POHLEDY: Literatura v Krušných horách

V červencovém vydání časopisu Pohledy, vydávaného společností Coming Company, byl publikován velký rozhovor k přeshraničnímu projektu Literatura v Krušných horách. O tom, co si představit pod pojmem „Literatura Krušných hor“, o nové

„CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří“ (Zpravodaj UJEP)

V letošním 5. čísle univerzitního zpravodaje si můžete přečíst můj článek o prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 2. 11. v Music Clubu Doma.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.