01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

Vyjádření pro MF DNES: Čím dál více dětí i dospělých v německém pohraničí se chce učit česky

Ve čtvrtečním vydání MF DNES v Libereckém kraji jste si mohli přečíst mé vyjádření k rostoucímu zájmu o výuku češtiny v německém pohraničí. Kompletní text zprávy v tištěné a online verzi deníku si můžete prohlédnout uvnitř článku.

Číst dál »

POHLEDY: Literatura v Krušných horách

V červencovém vydání časopisu Pohledy, vydávaného společností Coming Company, byl publikován velký rozhovor k přeshraničnímu projektu Literatura v Krušných horách. O tom, co si představit pod pojmem „Literatura Krušných hor“, o nové autorské generaci i literatuře obecně se dočtete uvnitř článku.

Číst dál »

Vyjádření pro MF DNES: Vážná hudba. Zbraň na kapsáře a vagabundy

Liberecká redakce MF DNES mne požádala o vyjádření k reprodukci klasické hudby před obchodním centrem Forum, která podle jeho ředitele odpuzuje bezdomovce a problémové teenagery. Všechny verze vyjádření, publikované v celostátním, libereckém i online vydání, si můžete prohlédnout uvnitř článku.

Číst dál »

ÚSTECKÝ DENÍK: Autoři z Krušnohoří jsou on-line

V úterý 2. listopadu vyšel v Ústeckém deníku článek o chystané prezentaci projektu Literatura v Krušných horách. Obsahuje mimo jiné vyjádření hlavních organizátorů prezentace - mne a Radima F. Holečka z Centra jazykové přípravy PF UJEP.

Číst dál »

PANORAMA (SRN): Literární klik přes krušnohorské hřebeny

Ve středu 20. dubna připomněl krušnohorský měsíčník Panorama ve svém dubnovém čísle prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 19. března v marienberské Baldauf Ville. Uvnitř najdete i tentokrát kopii článku s českým překladem.

Číst dál »

BLICK (SRN): Nová domovská stránka sdružení „Literatura v Krušných horách“ má sloužit jako společná platforma autorů

Ve středu 23. března vyšel v saském regionálním periodiku Blick článek o naší misi v německém Marienbergu. Spolu s Radimem F. Holečkem jsem zde představil přeshraniční projekt Literatura v Krušných horách. 

Číst dál »

Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.