01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

Krátký výňatek z básně v literární ročence „Pár střípků 2011“

Krátký výňatek z básně v literární ročence „Pár střípků 2011

11. dubna spatřila světlo světa literární ročenka Pár střípků 2011, která představuje autorskou tvorbu v rámci celostátní soutěže O českou báseň roku literárního sdružení Vzdorospolek. Kromě hlasování o nejlepší báseň ve veřejné rovině si čtenáři mohou přečíst krátké výňatky z tvorby nepoustoupivších básníků z roviny odborné.

K výběru těchto výňatku řekl Jiří Bruthans (aneb Vlastimil Hloupý), jednatel sdružení Vzdorospolek, následující:

Výňatky mě velmi překvapily svou vahou. Je v nich zachyceno mnohé. Z mého pohledu u některých básní nechápu, proč nedostaly lepší hodnocení u odborníků, když v mých očích předčily nejedny lépe hodnocené. Ale jako pouhý prostředník nechci, nemohu a nesmím jakkoliv zasahovat do výsledků hodnocení.“ [1]

Uvnitř naleznete také krátký úryvek z mé nepublikované básně „Návštěva“ (2009). 

 Pár střípků 2011 (obálka)Martin Ulbrich: Návštěva (Pár střípků 2011, str. 77)

 

Pár střípků 2011 - bibliografické údaje: 

Autor: Vzdorospolek
Vydání: 1. vydání
Místo a rok vyd.: Lovčice, 2011
Rozsah stran: 92
ISBN: 978-80-903607-4-7


Poznámky:

[1] BRUTHANS, Jiří. Pár poznámek ke zhmotnění nové ročenky Pár střípků 2011. Úřední stránky Občanského sdružení Vzdorospolek [online]. 01. 04. 2011 [cit. 2011-04-22]. Dostupný z WWW: (http://www.plutanium.cz/vzdorospolek/cs/novinka/vypis).


Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Mohlo by vás také zajímat:

„Aliterace, nebo anafora? Přinášíme 10 básnických figur pro fajnšmekry“ (StudentMag.cz)

Literatura v celé své kráse obsahuje širokou škálu skladebných, řečnických i významových figur. Vybrali jsme deset básnických vyjádření, bez kterých se při studiu jazyka a literatury určitě neobejdete.

POHLEDY: Literatura v Krušných horách

V červencovém vydání časopisu Pohledy, vydávaného společností Coming Company, byl publikován velký rozhovor k přeshraničnímu projektu Literatura v Krušných horách. O tom, co si představit pod pojmem „Literatura Krušných hor“, o nové

„CJP PF u nás poprvé představilo autory z Krušnohoří“ (Zpravodaj UJEP)

V letošním 5. čísle univerzitního zpravodaje si můžete přečíst můj článek o prezentaci přeshraničního projektu Literatura v Krušných horách, která proběhla 2. 11. v Music Clubu Doma.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.