01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

Čeština pro plugin AllVideos (testováno v RS Joomla 2.5)

Čeština pro plugin AllVideos (testováno v RS Joomla 2.5)

Dnes vám dávám volně k dispozici češtinu pro zásuvný modul AllVideos. S jeho pomocí můžete do svých článků v Joomle vkládat vlastní mediální soubory, ale také libovolný obsah z YouTube, Vimea, SoundCloudu a dalších online služeb.

Na českém překladu současně pracovala česká komunita na platformě Transifex. Přestože by měl být v tuto chvíli dokončen, po nainstalování aktuální verze pluginu je stále k dispozici jen anglická verze. Možná se stane součástí některé z příštích verzí AllVideos. 

Proto jsem vytvořil vlastní češtinu, kterou si můžete okamžitě stáhnout na této stránce. Jedná se opět o kratší překlad, čítající kolem sedmdesáti položek. Věřím, že pomůže webmasterům k porozumění všech funkcí pluginu, včetně načítání JW Playeru a získávání statistik přehrávání.

Čeština byla testována v redakčním systému Joomla 2.5, na zásuvném modulu AllVideos ve verzi 4.7.0. V případě jakýchkoliv potíží s funkčností mě neváhejte kontaktovat.

Instalace češtiny:

  1. Stáhněte si instalační balíček cs-CZ.plg_content_jw_allvideos.zip pod těmito pokyny.
  2. V horní nabídce administrace Joomly vyberte „Rozšíření“ -> „Správce rozšíření“.
  3. V sekci „Nahrát soubor s balíčkem“ najděte stažený balíček na vašem disku a klikněte na „Nahrát a Nainstalovat“.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Attachments:
Download this file (cs-CZ.plg_content_jw_allvideos.zip)cs-CZ.plg_content_jw_allvideos.zip[Čeština pro AllVideos, v1.0]6 kB
Mohlo by vás také zajímat:

Anžto, ledva, ergo… 10 archaických spojek, kterými dnes příliš nezabodujete

Archaické spojky jako anžto, ledva nebo alébrž jsou v současné češtině spíše omšelým stínem knih Karla Poláčka, národních obrozenců a filmů pro pamětníky. Znáte ještě významy zastaralých spojek a jejich použití ve větě?

50 % vs. 50procentní: Jak na psaní procent slovy a čísly v textu?

Psaní procent je nepochopitelně jedním z největších gramatických oříšků současné češtiny. Zjistěte, jak správně psát procentní vyjádření v textech, jaké v nich děláme nejčastější chyby a proč je mezera králem významu.

RECENZE: Čeština 2.0 – slovník nejen pro „grammar nácky“ s nadhledem

Vysvětlí vám výrazy zabrušovat se, komosexuál nebo pakňák. Internetový slovník Čeština 2.0 má velkou šanci stát se největší studnicí slangových i ryze trendových výrazů současné češtiny. Jeho obsah navíc vytváří samotní uživatelé.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.