01-martin-ulbrich-kurz-cestiny-pro-nemce-colloquia-ustensia.jpg02-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg03-martin-ulbrich-prezentace-projektu-literatura-v-krusnych-horach.jpg04-martin-ulbrich-kurz-zurnalistiky-pro-mladez-bilina.jpg

Čeština pro modul MyCloud (testováno v RS Joomla 2.5)

images/stories/cl-cestina-pro-modul-mycloud-testovano-v-rs-joomla-2-5-11-08-15.jpg

Dalším ze série překladů pro redakční systém Joomla, které vám dávám volně k dispozici, je čeština pro modul MyCloud. S pomocí tohoto rozšíření můžete jednoduše vytvořit takzvaný tag cloud, slovní mrak z nejpoužívanějších klíčových slov vašich článků na webu.

Kompletní čeština obsahuje přibližně 60 řádků textu. Věřím, že pomůže všem blogerům a webmasterům, kteří zvolili redakční systém Joomla a modul MyCloud pro snadnou tvorbu štítkových mraků.

Český překlad modulu byl vytvořen a otestován v prostředí RS Joomla 2.5, na komponentě MyCloud ve verzi 0.9. V případě jakýchkoliv potíží s funkčností mě neváhejte kontaktovat.

Instalace češtiny:

  1. Stáhněte si instalační soubor „cs-CZ.mod_my_cloud_j25.zip“ pod těmito pokyny.
  2. V horní nabídce administrace Joomly vyberte „Rozšíření“ -> „Správce rozšíření“.
  3. V sekci „Nahrát soubor s balíčkem“ najděte stažený balíček na vašem disku a klikněte na „Nahrát a Nainstalovat“.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Attachments:
Download this file (cs-CZ.mod_my_cloud_j25.zip)cs-CZ.mod_my_cloud_j25.zip[Čeština pro MyCloud, v1.0]2 kB
Mohlo by vás také zajímat:

Nejhorší hrubky na „internetech“ a sociálních sítích #1

Držte si klobouky, startujeme první výběr nejhorších hrubek a pravopisných chyb, kterých se dopouštějí uživatelé internetu a sociálních sítí. V premiérové epizodě nebude chybět legendární sloveso vydět ani nadpozemský búch všemohúcí.

Anžto, ledva, ergo… 10 archaických spojek, kterými dnes příliš nezabodujete

Archaické spojky jako anžto, ledva nebo alébrž jsou v současné češtině spíše omšelým stínem knih Karla Poláčka, národních obrozenců a filmů pro pamětníky. Znáte ještě významy zastaralých spojek a jejich použití ve větě?

50 % vs. 50procentní: Jak na psaní procent slovy a čísly v textu?

Psaní procent je nepochopitelně jedním z největších gramatických oříšků současné češtiny. Zjistěte, jak správně psát procentní vyjádření v textech, jaké v nich děláme nejčastější chyby a proč je mezera králem významu.

Přidat komentář


Copyright © 2010-2018 Martin Ulbrich - publicista, copywriter, korektor češtiny. Všechna práva vyhrazena
Grafický návrh stránek je dílem a4joomla, náhledové obrázky pochází z vlastního archivu autora a databází FreeImages, Pixabay a CanStockPhoto.